Przejdź do treści głównej

XIII Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego - Piotrków 2017

autor(ka): Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego AGRAFA
2017-05-18, 09:32
archiwalne
Piotrków Trybunalski - Amfiteatr Miejski, 20-21 maja 2017 rok, godz. 10.00 - 22.00 - wstęp wolny. Wystąpi ponad 30 kapel z całej Polski w prezentacjach konkursowych, a także na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

XIII Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego - Piotrków 2017" to największy tego typu Festiwal w Polsce. Kładzie nacisk na szeroko rozumiany folklor miejski, który do tej pory kojarzył się z kulturą ludową i tradycją przekazywaną z dziada pradziada. Folklor miejski jest "matecznikiem kultury narodowej", który jest rozpowszechniany w całym kraju przez kapele podwórkowe stanowiące ważny element kultury całego narodu. Dzięki istnieniu Festiwalu zauważa się potrzebę kultywowania tradycji poprzez idee utrzymywania i wspierania zespołów z różnych regionów Polski, dzięki którym można obserwować, że ten folklor żyje, ewaluuje, rozwija się. Zadanie to ma na celu organizację wydarzenia artystycznego promującego lokalny i regionalny dorobek kultury - folklor miejski, nasze wspólne wartości, poczucie własnej tożsamości i polskiego obywatelstwa oraz wzmocnienie na szczeblu europejskim naszej tradycji kulturowej.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego AGRAFA
Miejsce: Amfiteatr Miejski , Słowackiego, 97-300 Piotrków Trybunalski, woj. łodzkie
Data wydarzenia: od 2017-05-20 do 2017-05-21
Organizator:

Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego "Agrafa"

Adres:

Działkowa 6 lok. 21, 97-300 Piotrków Trybunalski, woj. LD

Tel.:

505 847 612

E-mail:

agrafa@agrafa.org.pl

Www:

http://www.agrafa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • sztuka
  • tradycja