Przejdź do treści głównej

Innowacyjne studia dla przyszłych nauczycieli

autor(ka): Marcin Sieradzki
2017-06-08, 13:39
archiwalne
Trwa rekrutacja do Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Szkoła Edukacji PAFW i UW to program rocznych studiów podyplomowych prowadzonych w trybie stacjonarnym (dziennym) dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Na słuchaczy czeka pula stypendiów. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca.

Szkoła Edukacji to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program zajęć został opracowany we współpracy z renomowanym Kolegium Nauczycielskim nowojorskiego Uniwersytetu Columbia (Columbia University Teachers College).

Studia dzienne

Studia w SE nie są typowymi studiami podyplomowymi. Zajęcia odbywają się przez dziesięć miesięcy i są prowadzone w trybie dziennym. Od poniedziałku do czwartku studenci odbywają praktyki w szkołach, a popołudniami i w piątki mają zajęcia akademickie prowadzone przez kadrę SE. Po roku nauki mogą zdobyć uprawnienia nauczycielskie.

W roku 2017/2018 studia będą bezpłatne. Kandydaci mogą ubiegać się o przyznanie stypendium oraz miejsca w akademiku UW. Zajęcia w SE rozpoczną się 20 sierpnia 2017 roku.

Dwa etapy naboru

Rekrutacja do SE jest dwuetapowa. W pierwszym należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać odpowiedz na pytanie: „dlaczego chcę zostać nauczycielem”. W drugim, podczas rozmowy kwalifikacyjnej są sprawdzane wiedza merytoryczna oraz predyspozycje kandydata do wykonywania zawodu nauczyciela.

Dla kogo?

Studia są przeznaczone przede wszystkim dla absolwentów filologii polskiej lub matematyki z tytułem magistra. Aplikować mogą również nauczyciele języka polskiego i matematyki, którzy w zawodzie nie przepracowali więcej niż 10 lat. W miarę wolnych miejsc przyjmowani będą również studenci ostatniego roku studiów magisterskich, absolwenci studiów I stopnia oraz pilotażowo w roku akademickim 2017/2018: kandydaci, którzy ukończyli studia magisterskie na kierunku pokrewnym do matematyki (przygotowanie merytoryczne zostanie potwierdzone przez komisję kwalifikacyjną po analizie suplementu do dyplomu).

Więcej informacji

Strona internetowa Szkoły Edukacji PAFW i UW: www.szkolaedukacji.pl

E-mail:


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Szkoła Edukacji PAFW i UW
Miejsce: Uniwersytet Warszawski, Budynek CeNT I, Banacha Stefana (Profesora Stefana Banacha) 2c, 02-097 Warszawa, woj. Mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-06-08 do 2017-06-30
Organizator:

Fundacja Dobrej Edukacji

Adres:

Królowej Marysieńki 48, 02-954 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

+48 22 55 43 789

E-mail:

kontakt@szkolaedukacji.pl

Www:

http://www.szkolaedukacji.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • rozwój zawodowy