Przejdź do treści głównej

Rzeszów. Konferencja „Zrównoważona mobilność miejska - wyzwania i szanse dla miast”

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-05-19, 23:42
archiwalne
Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w konferencji poświęconej zrównoważonej mobilności miejskiej, która odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2017 r. w Rzeszowie – Jasionce. Dyskusja będzie dotyczyła m.in. sposobów zmniejszanie ruchu samochodowego w centrach miast, rozwoju i znaczeniu nowych technologii w komunikacji zbiorowej, przyszłości autobusów z napędem alternatywnym oraz znaczenia rowerów w ruchu miejskim.

Przedstawiciele innowacyjnych firm, administracji rządowej, jednostek samorządu terytorialnego, oraz eksperci będą rozmawiać na temat doświadczeń, trendów i możliwości rozwoju ekomobilności. Zrównoważona mobilność to zagadnienie coraz częściej pojawiające się w dyskusji na temat szeroko rozumianego rozwoju miast. Wpływa na wzrost konkurencyjności, jakość życia mieszkańców czy kondycję ekologiczną ośrodków miejskich.

Konferencji będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia. Jednym z nich będzie wystawa firm i miast, które wprowadzają nowoczesne rozwiązania w obszarze mobilności miejskiej. Będzie również możliwość udziału w wizycie studyjnej i sprawdzenie, jak działa Rzeszowski Inteligentny System Transportowy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji oraz rejestracja na konferencję: www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ekomobilnosc


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich 2014-2020
Miejsce: Rzeszów
Data wydarzenia: od 2017-06-08 do 2017-06-09
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze strukturalne
  • komunikacja, transport
  • miasto
  • rozwój regionalny