Przejdź do treści głównej

Toruń. Śniadanie na Trawie 2017

autor(ka): Marta Kokorzycka
2017-05-23, 13:14
archiwalne
W sobotę, 3 czerwca organizatorzy zapraszają na Śniadanie na Trawie na Bulwar Filadelfijski w Toruniu. Ten ekologiczny piknik to nasza pozytywna manifestacja potrzeb i oczekiwań mieszkanek i mieszkańców. W ten sposób domagamy się nadania większego priorytetu dla zagospodarowywania przyjaznych, atrakcyjnych i zielonych miejsc w przestrzeni publicznej.

Domagamy się czystych i zadbanych trawników, tak aby zielone miejsca w Toruniu stały się przestrzenią rekreacji i wypoczynku, a nie tylko toaletami dla psów. Domagamy się nadania wyższego priorytetu polityce ekologicznej miasta, a w szczególności ochronie powietrza, abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem i wysoką jakością życia w mieście.

W tym roku okazji do świętowania mamy wiele: Dzień Ochrony Środowiska, Rok Rzeki Wisły, Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz okrągły jubileusz - Śniadanie organizujemy po raz 10!

Bądźmy razem. Piknikujmy, wypoczywajmy i bawmy się!!!

Kiedy: 3 czerwca 2017, godz. 10.00 - 20.00

Gdzie: Bulwar Filadelfijski w Toruniu

W programie: warsztaty, spotkania, okazja do rozmowy na temat Wisły, funkcji drzew w mieście. Po co nam przyroda? Jak chronić środowisko? Będzie można o to zapytać między innymi przedstawicieli Lasów Państwowych. Co wspólnego mają zmiany klimatyczne z kwestiami związanymi z uchodźcami wyjaśni PAH. Będzie z nami także Amnesty International, Fundacja EMIC i inne organizacje pozarządowe, a także partnerzy z sektora biznesowego, między innymi Płatki Nestle. Będziemy też ćwiczyć jogę i słuchać muzyki…

Zapraszamy z kocami, leżakami, koszami piknikowymi.

Świętujmy razem!

Organizatorzy wydarzenia:

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Nestle Płatki Śniadaniowe


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: PZR
Miejsce: Bulwar Filadelfijski, Toruń,
Data wydarzenia: 2017-06-03
Organizator:

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju

Adres:

Podgórna 50 lok. 3, 87-100 Toruń, woj. KP

Tel.:

695 254 739

E-mail:

fundacja@pzr.org.pl

Www:

http://www.pzr.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • miasto
  • ochrona przyrody
  • rośliny
  • wspólnoty i społeczności lokalne