Przejdź do treści głównej

Zgłoś się już dzisiaj do udziału w konkursie piosenki niemieckojęzycznej "Superstar"!

autor(ka): Joanna Hassa
2017-05-24, 10:09
archiwalne
Rusza 9. edycja Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej "Superstar". Zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie organizatorzy przyjmują do 23 czerwca 2017. Zachęcamy do udziału!

Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych niemieckojęzyczną muzyką i został po raz pierwszy zorganizowany w roku 2008.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do śpiewania w języku niemieckim, dzięki czemu język niemiecki jest popularyzowany i wzmacniane są kompetencje językowe wśród uczestników. Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

– Kwalifikacje do koncertu laureatów

– Koncert laureatów.

Zgłoszenia zawierające nagranie wideo dwóch dowolnych utworów niemieckiej muzyki rozrywkowej (jazz, rock, hip-hop, RNB, pop itd.) z półplaybackiem lub akompaniamentem własnym oraz dokładnie wypełnioną Kartę Zgłoszenia przyjmujemy do 23.06.2017!

Do udziału w Koncercie Laureatów zaproszeni zostaną wykonawcy wytypowani przez komisję powołaną przez Organizatora na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz zdobywcy 3 „dzikich kart” wyłonienie w głosowaniu internetowym.

Lista wykonawców wytypowanych przez jury ukaże się na stronie internetowej TSKN najpóźniej 29.07.2017.

Od 01.09. do 17.09.2017 trwać będzie głosowanie internetowe na profilu facebookowym Mniejszości Niemieckiej (https://www.facebook.com/DeutscheMinderheitInOppeln/) w Opolu. 3 uczestników (soliści, duety, zespoły), których nagrania video otrzymają największą liczbę polubieni otrzymają „dzikie karty” i wezmą udział w koncercie laureatów.

Podczas koncertu finałowego artyści (soliści, duety, grupy) wykonują jedną z dwóch wcześniej przygotowanych piosenek. Uczestnicy prezentują szeroki repertuar niemieckiej muzyki od takich artystów jak Roy Black, Andrea Jürgens, Peter Maffay do Tokio Hotel, Wir Sind Helden czy Ich und Ich.

Koncert finałowy Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2017 odbędzie się 23.09.2017 w domEXPO Opole (ul. Kępska 8, 45-129 Opole). Zgłoszenia należy przesłać do 23.06.2017 (drogą mailową lub pocztą). Formularz oraz regulamin znajdą Państwo z prawej strony.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży, członków mniejszości niemieckiej w województwie opolskim zainteresowanych niemiecką muzyką rozrywkową.

Do Konkursu zgłaszać się mogą: soliści, duety i zespoły maksymalnie 5-osobowe.

Uczestnicy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Główna nagrodą w Konkursie jest występ na Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej we wrocławskiej Hali Stulecia, 22.09.2018 roku

Projekt wspierany jest finansowo przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie, oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: TSKN
Data wydarzenia: od 2017-05-24 do 2017-06-23
Organizator:

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

Adres:

Konopnickiej 6, 45-004 Opole, woj. OP

Tel.:

77 402 10 70

Faks:

77 466 63 53

E-mail:

tskn@tskn.vdg.pl

Www:

http://www.tskn.vdg.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • sztuka
  • wielokulturowość