Przejdź do treści głównej

Napisz hasło Wikipedii, wygraj wyjazd do Armenii

autor(ka): Krzysztof Machocki
2017-06-05, 12:58
archiwalne
Flash mob uczestników WikiCampu w 2014, fot. Beko [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], Wikimedia Commons
Napisz ciekawe hasło Wikipedii, zgłoś je do rubryki "Czy wiesz że" i wygraj wyjazd do Armenii! Nagrodą jest wyjazd na obóz edukacyjny WikiCamp, jego uczestnicy będą pracować nad Wikipedią, a przy tym poznają podstawy warsztatu pracy niemal wszystkich zawodów wymagających pracy z tekstem. Konkurs trwa do 9 czerwca i skierowany jest do osób w wieku 18-22 lata.

WikiCamp to cykl edukacyjnych obozów dla młodzieży, organizowanych od 2014 przez Wikimedia Armenia, organizację partnerską Wikimedia Foundation. Stowarzyszenie Wikimedia Polska sfinansuje podróż trojga wikipedystów z Polski na tegoroczny obóz, organizowany w dniach 26 czerwca – 6 lipca 2017 w Aghweran w Armenii. Na miejscu spotkają się oni z grupą przeszło stu młodych ludzi z Armenii, Gruzji i innych krajów.

Wspólnie będą uczyć się pisania i redakcji tekstów, sztuki przemówień publicznych, tłumaczenia tekstów fachowych, technologii informacyjnych i komputerowych. Poznają tym samym podstawy warsztatu pracy niemal wszystkich zawodów wymagających pracy z tekstem, jak dziennikarza czy naukowca. A wszystko to w oparciu o wspólną pracę nad Wikipedią, Wikisłownikiem czy Wikiźródłami.

Uczestnicy zwiedzą także pomniki dziedzictwa historycznego i naturalnego tego fascynującego kraju. W planach są także wydarzenia sportowe i kulturalne.

Więcej szczegółów oraz informacje na temat dołączenia do konkursu można znaleźć na stronie konkursu pod adresem wikimedia.pl/wikicamp.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Strona konkursu
Data wydarzenia: od 2017-06-05 do 2017-06-09
Organizator:

Stowarzyszenie Wikimedia Polska

Adres:

Tuwima 95 lok. 15, 90-031 Łódź, woj. LD

Tel.:

22 382 12 63

Faks:

22 382 12 64

E-mail:

zarzad@wikimedia.pl

Www:

http://pl.wikimedia.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • media społecznościowe
  • młodzież