Przejdź do treści głównej

Pomóż nam wywołać uśmiech na twarzy dzieci. Rusza akcja „Podaruj tornister”!

autor(ka): Caritas Diecezji Sosnowieckiej
2017-06-09, 12:29
archiwalne
Rok szkolny powoli się kończy. Niedługo wakacje, a po nich znów do szkoły. Jednak niektóre dzieci boją się powrotu do sal lekcyjnych. Nie dla tego, że nie lubią szkoły. Dlatego, że ze względu na sytuację finansową rodziców nie będą miały wyprawki szkolnej.

„Podaruj tornister”. Pod takim hasłem rusza coroczna akcja Caritas Diecezji Sosnowieckiej, której partnerem w tym roku jest firma Semi Line. Celem kampanii jest pozyskanie funduszy na zakup jak największej ilości plecaków, które będą przekazane dzieciom z ubogich rodzin. Akcja potrwa do końca sierpnia.

Koszt jednego plecaka to tylko 20 zł! Zakupione tornistry trafią do Parafialnych Zespołów Caritas, które prowadzić będą II etap akcji – „Tornister Pełen Uśmiechów”, zbierając przybory szkolne, aby wypełnić plecaki po brzegi, następnie z pomocą pedagogów szkolnych podarują pełne plecaki najbardziej potrzebującym dzieciom.

Do dzieci trafią w pełni wyposażone tornistry. Dziewczynki dostaną inne plecaki niż chłopcy, a ich zawartość będzie się różnić w zależności od wieku dziecka.

Kampania "Podaruj tornister" wpisuje się w ogólnopolską kampanię "Tornister pełen uśmiechów", organizowaną przez Caritas w całej Polsce.

Szczegółowe informacje na www.podarujtornister.pl. Tam też znajduje się licznik, dzięki któremu wiadomo jest, na ile plecaków przekazano już fundusze.

Akcję można również wspomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Diecezji Sosnowieckiej: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536 z dopiskiem: Tornister

Podaruj tornister - zainwestuj w przyszłość!


LOGO

Źródło: Caritas Diecezji Sosnowieckiej
Data wydarzenia: od 2017-06-09 do 2017-08-31
Organizator:

Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Adres:

Korczaka 5, 41-200 Sosnowiec, woj. SL

Tel.:

32 363 03 70

Faks:

32 363 03 71

E-mail:

sosnowiec@caritas.pl

Www:

http://www.sosnowiec.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • dzieci
  • edukacja
  • przeciwdziałanie ubóstwu