Przejdź do treści głównej

Gdynia. Rozkręć s-i-ę 2017. Wakacyjne warsztaty aktorsko-taneczno-filmowe

autor(ka): Magdalena Olszewska
2017-06-13, 08:44
płatne
archiwalne
Fundacja Pomysłodalnia zaprasza na wakacyjne warsztaty aktorsko-taneczno-filmowe, które odbędą się w dniach 3-14 lipca 2017 w Gdyni. Udział w zajęciach jest płatny.

Rozkręć s-i-ę 2017

Wakacyjne warsztaty aktorsko-taneczno-filmowe

Termin:

3-14.07 ( z wykluczeniem soboty i niedzieli )

Godziny warsztatów: 9.00-15.00 (3,5h warsztaty aktorsko-filmowe, 1,5h warsztaty taneczne oraz plastyczne, czas na rekreację i posiłek)

Miejsce: Gdyńska Szkoła Społeczna, ul. Kapitańska 37

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku: 7-15 lat

Organizatorzy: Gdyńska Szkoła Społeczna i Fundacja Pomysłodalnia

Koordynatorka: Magdalena Olszewska

Prowadzący:

Warsztaty aktorskie – Wojciech Stachura (Teatr Miniatura)

Warsztaty filmowe – Łukasz „Rat” Czerwiński (RatFilm)

Warsztaty taneczne – Magdalena Laudańska, Grażyna Słaboń (Sopocki Teatr Tańca)

Obowiązkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji Pomysłodalnia (www.pomyslodalnia.pl).

Warsztaty ze specjalistami są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, które chciałyby zapoznać się z różnymi technikami gry aktorskiej, technikami filmowymi (kompozycja, montaż), technikami tańca i choreografii oraz technikami relaksacyjnymi. Letnie warsztaty to oferta dla amatorów sztuki teatralnej i filmowej, którzy mieli już okazję spróbować sił na scenie, jak również dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę artystyczną. Wszystko będzie możliwe dzięki skoordynowanym, profesjonalnym działaniom warsztatowym, wydobywającym wrodzony potencjał dziecka. Założeniem jest, aby każdy uczestnik posiadł podstawowe umiejętności w zakresie zaproponowanych technik .

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Wszyscy będą pracować na gotowym scenariuszu inspirowanym dramatem „Król Lear” Williama Szekspira. Finałem będzie film lub spektakl uczestników projektu.

Program warsztatów:

Pierwszy tydzień

- integracja: zabawy ruchowe, sportowe, drama

- próby czytane scenariusza, określenie działań w poszczególnych grupach

- praca z wykorzystaniem sprzętu fotograficznego i wideo, rzutnika (animacja poklatkowa, tworzenie krótkich filmów, film z jednego ujęcia, teledysk, pastisz formy telewizyjnej)

- praca z ciałem, w tym: rytmika, koordynacja

- etiudy z wykorzystaniem rekwizytu

- praca w grupie: umiejętność zagospodarowania sceny, gra z partnerem

- praca indywidualna: odkrywanie własnego potencjału

- sztuka autopromocji

- ćwiczenia relaksujące

Drugi tydzień

- doskonalenie choreografii, technik gry aktorskiej

- praca z wykorzystaniem sprzętu fotograficznego i wideo, rzutnika

- praca nad rolą, praca w grupie: umiejętność zagospodarowania sceny, gra z partnerem

- montaż filmu/wideoklipów

- przygotowywanie elementów scenografii i kostiumów

- uroczysty finał

Warsztaty będą prowadzone na terenie Gdyńskiej Szkoły Społecznej, w salach lekcyjnych, jak również na terenie boiska i placu zabaw na terenie szkoły. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę pedagogiczną, jak również poczęstunek w postaci napoju, ciastka, ciepłej zupy. Finałem działań będzie film lub spektakl pokazane uroczyście i premierowo ostatniego dnia warsztatów rodzicom i zaproszonym gościom.

Koszt: 625 zł za całość

Wpłaty należy dokonać do 20.06.2017

na konto Fundacji Pomysłodalnia:

Bank Millenium 78116022020000000235633158

Informacji udziela koordynatorka pod nr tel. 608-661-616 lub mailowo:

Sylwetki prowadzących:

Magdalena Laudańska

Tancerka, absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej oraz uniwersytetu Codarts Rotterdam w Holandii na wydziale tańca. Podczas trzech lat nauki poznała różnorodne techniki tańca współczesnego: technika Marty Graham, Cunnigham’a, Limon’a, Laban’a oraz Counter Technique. Pracowała z takimi choreografami jak: Jiri Kylian, Michel Schumacher, Jan Martens, Cora Bos-Kroese, Aurelie Cayla, a także z tancerzami Wiliama Forsythe’a. W sezonie 2015/2016 pracowała dla zespołu Konzert Theater Bern w Szwajcarii gdzie występowała w pełnometrażowych spektaklach. Podczas pobytu w Holandii uczestniczyła w wielu warsztatach z choreografami międzynarodowej sławy, a także wzięła udział w Nederlands Dans Theater Summer Intesive Course. Od marca 2016 tańczyła dla Bałtyckiego Teatru Tańca, we wrześniu rozpoczęła współpracę z Sopockim Teatrem Tańca.Magda jest czwartą w zespole STT oryginalną sopocianką.

Grażyna Słaboń

Tancerka, pedagog, choreograf. Ukończyła kurs Professional Diploma in Dance Studies w Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie oraz Fizjoterapię i pedagogiczne studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.Pierwszy kontakt z tańcem to zajęcia w Śląskim Teatrze Tańca. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca, brała udział w spektaklach „Wild Project”, „Traktat o estetyce. Technika defektów i skaz”, „Pan Owen”, „2 Twarze”, „Essentia”, „Coś pięknego”.

W ramach stypendium kulturalnego Miasta Gdańska współtworzyła spektakl „Nie mam nic do powiedzenia”. Od lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie wraz z Joanną Nadrowską zajmuje się Grupą Projektową Sopockiego Teatru Tańca.

Wojciech Stachura

Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku, gdzie już w trakcie studiów udało mu się pracować w Białostockim Teatrze Lalek oraz w Teatrze Latarnia Magiczna. Nawiązał również współpracę z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, biorąc udział w spektaklu „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” w reż. Justyny Sobczyk. Najważniejsze role: Merkucjo w „Montecchi i Capuletti” w reż. Rusłana Kudaszowa, Lockit w „Operze żebraczej” w reż. Artura Dwulita, tytułowa rola w „Bruno Sznajderze” w reż. Mateusza Tymury, Chick w „Małej śmierci” w reż. Katarzyny Kołodziejczak. W wolnym czasie zajmuje się również konstrukcją i budową lalek, odpowiadał za konstrukcję lalek m.in. do dyplomu indywidualnego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu na podstawie „Czekając na Godota” w reż. Agaty Kucińskiej oraz spektaklu „Mała śmierć” w reż. Katarzyny Kołodziejczak, zrealizowanego w ramach stypendium „Młodzi Twórcy” w Białymstoku. W Miniaturze debiutował w kwietniu 2013 roku rolą młodego Fahrenheita w spektaklu „Fahrenheit” w reżyserii Michała Derlatki.

Ulubiona rola w Miniaturze:

Może nie ma za dużego wyboru, ale każda z dotychczasowych ról jest ulubiona i równie ważna.

Ulubiona książka z dzieciństwa:

„Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego

Zainteresowania:

Konstrukcja i budowa lalek, film, malarstwo, podróże, jazda na nartach, współczesny teatr formy.

Za: Teatrem Miniatura

Łukasz ‘Rat’ Czerwiński

Aktor, reżyser, producent, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w takich spektaklach, jak "Skrzypek na dachu", "Shrek", "Fame", "Lalka" czy "Spamalot". Studiował reżyserię filmową w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Obecnie można go zobaczyć w Centrum Kultury w Gdyni w spektaklu "Mayday - Run for your wife". Fascynat kina science-fiction, eksperymentuje z kinem gatunkowym. Nie boi się trudnych realizacji i ważnych tematów. Doświadczony w pracy z dziećmi i młodzieżą; prowadził zajęcia w ramach Warsztatowej Akademii Musicalowej; projektu „Sierzchowo”, „Przystanek Dobro”. W roku 2009 napisał, wyreżyserował i wystawił własny musical „Tama” w Teatrze Nasz we Włocławku.

Magdalena Olszewska

Prezes Fundacji Pomysłodalnia. Absolwentka Filologii Polskiej UG, recenzentka teatralna i literacka, redaktorka naczelna „Pomorza Kultury”, dziennikarka „Gazety Świętojańskiej”, korektorka, stypendystka Marszałka Pomorskiego w dziedzinie kultury (2013, 2015), animatorka życia kulturalnego Fundacji Pomysłodalnia: „Śpiewający Aktorzy”, „Bliżej teatru”, „Teatr na nowe czasy”, działania w ramach Teatru Umiejętności i Trójmiejskiego Teatru Piosenki.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Fundacja Pomysłodalnia
Miejsce: Gdyńska Szkoła Społeczna, Kapitańska 37, Gdynia, woj. pomorskie
Data wydarzenia: od 2017-07-03 do 2017-07-14
Organizator:

Fundacja Pomysłodalnia

Adres:

Ks. Ormińskiego 61, 84-230 Rumia, woj. PM

Tel.:

608-661-616

E-mail:

pomyslodalnia@gmail.com

Www:

http://www.pomyslodalnia.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja kulturalna
  • hobby, zainteresowania
  • kultura
  • młodzież
  • sztuka