Przejdź do treści głównej

Odlotowa niedziela w Radlinie tuż, tuż

autor(ka): Organizatorzy
2017-06-14, 15:14
archiwalne
Festiwal baniek mydlanych, strefa małego chemika i elektronika, labirynt sprawnościowy z opon samochodowych i nie tylko, pokazy służb mundurowych, występy animatora i iluzjonisty, strefa malucha, kącik plastyczny, mnóstwo różnych konkursów i atrakcji – to wszystko czeka na tych, którzy w niedzielę (18 czerwca) odwiedzą ośrodek Stowarzyszenia „Tęcza” w Radlinie. Jarocińska Fundacja „Ogród Marzeń” organizuje tam coroczny integracyjny festyn dla rodzin.

Niedzielny Odlotowy Piknik w Radlinie odbędzie się w godzinach 15:00-19:00. Organizatorzy szacują, że podobnie, jak w ubiegłych latach na imprezie pojawi się kilkaset osób, w tym ok. 100 dzieci niepełnosprawnych i zmagających się z różnymi chorobami (zarówno podopiecznych fundacji, jak również najmłodszych z przedszkoli integracyjnych, uczniów szkół integracyjnych, a także Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie).

– Celem naszej imprezy jest rodzinna integracja bez barier, by wszystkie zaproszone dzieci mogły dobrze bawić się w roli gospodarzy oraz głównych bohaterów wydarzenia, ale też by pozostali goście znaleźli coś dla siebie i wszyscy razem miło spędzili czas – mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, organizatorka Odlotowego Pikniku w Radlinie i prezes fundacji Ogród Marzeń. – Zapraszamy serdecznie mieszkańców okolicznych miejscowości, ale też osoby z dalszych części regionu, by w niedzielne popołudnie wybrały się właśnie do Radlina. Szykujemy niezliczoną liczbę konkursów i atrakcji na świeżym powietrzu, choć oczywiście znajdzie się też miejsce dla tych, którzy będą chcieli chwilę odpocząć. Emocji nie zabraknie! – dodaje.

W organizację i oprawę wydarzenia zaangażowanych będzie kilkadziesiąt osób: pracowników fundacji, partnerów oraz ok. 40 wolontariuszy. Dla wielu z nich udział w Odlotowym Pikniku w Radlinie to mała rodzinna tradycja.

– Pomagam w organizacji festynu trzeci rok z rzędu, ale rodzinnie, za sprawą żony angażowaliśmy się w życie fundacji już wcześniej. Wzięły z nas też przykład nasze dzieci. Choć nie mamy wśród bliskich osoby niepełnosprawnej, wspólne pomaganie to nieodłączny element naszego rodzinnego życia. Sprawia nam to ogromną radość – mówi Tomasz Hejduk, wolontariusz fundacji. – W niedzielę zbudujemy m.in. tor przeszkód z opon samochodowych od Bridgestone Poznań, który pozwoli rozegrać małą rodzinną rywalizację z nagrodami i firmowymi upominkami – dodaje pan Tomasz, który jest również pracownikiem poznańskiej firmy.

Wstęp na Odlotowy Piknik w Radlinie jest bezpłatny. Za symboliczną opłatą będą jedynie dostępne trampoliny, dmuchane zamki, zjeżdżalnie itp. Wszystkie informacje na temat imprezy (odbywającej się już po raz szósty) można znaleźć na fanpage’u Fundacji Ogród Marzeń (https://pl-pl.facebook.com/OgrodMarzen), a relacje z dotychczasowych edycji pikników na stronie (http://www.ogrodmarzen.org).


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: 2017-06-18
Organizator:

Fundacja "Ogród Marzeń"

Adres:

Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, woj. WP

Tel.:

61 747 15 31

Faks:

61 747 37 60

E-mail:

frackowiak@gj.com.pl

Www:

http://www.ogrodmarzen.org 

Organizator:

Stowarzyszenie „Tęcza”

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • rodziny
  • rozrywka