Przejdź do treści głównej

Opole. Warsztaty „Obywatel na straży drzew”

autor(ka): Magdalena Berezowska
2017-06-19, 08:53
bezpłatne
Fundacja EkoRozwoju i Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu zapraszają na bezpłatne warsztaty dotyczące budżetu obywatelskiego i zazieleniania miasta. Warsztaty odbędą się w Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Koraszewskiego 7-9 w Opolu dnia 4 lipca 2017 roku w godz. od 9.00 do 15.30. Warsztaty szkoleniowe skierowane są do korzystających (i chcących korzystać) z mechanizmu, jakim jest budżet obywatelski.

Fundacja EkoRozwoju i Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu zapraszają na WARSZTATY dotyczące BUDŻETU OBYWATELSKIEGO i ZAZIELENIANIA miasta. Warsztaty odbędą się w Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Koraszewskiego 7-9 w Opolu dnia 04 lipca 2017 roku w godz. od 9.00 do 15.30. Warsztaty szkoleniowe skierowane są do korzystających (i chcących korzystać) z mechanizmu jakim jest budżet obywatelski, ale też do przedstawicieli samorządów lokalnych, które chciałyby budżety obywatelskie realizować. Tematyka warsztatów skupi się na następujących zagadnieniach:
• ROLA BUDŻETÓW OBWATELSKICH w ROZWOJU ZIELENI w miastach - realia BO jako mechanizmu partycypacji, jak usprawnić budżety obywatelskie? Wypracowanie rekomendacji.
• PLANOWANIE I PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW obywatelskich: identyfikacja celu, działania, od pomysłu do realizacji, jak skutecznie promować i wygrać, jak zaangażować innych? Podczas szkolenia zaprosimy uczestników zarówno na wykłady i prezentacje merytoryczne, jak i do aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych zwiększających umiejętności z zakresu podstaw komunikacji społecznej, aktywizowania mieszkańców, umiejętności przygotowania, prowadzenia projektów i kampanii.

Program warsztatów: 9.00 – 9.30 SESJA WPROWADZAJĄCA - obywatele dla zieleni

9.30 – 11.30 BUDŻETY DLA ZIELENI? Realia budżetów obywatelskich.

W trakcie sesji zaprezentujemy i wykorzystamy wyniki społecznego monitoringu budżetów obywatelskich przeprowadzonego w największych polskich miastach.

11.30 – 13.30 OBYWATELSKIE DZIAŁANIA

Sesja dotycząca planowania i przygotowania projektów obywatelskich: identyfikacja celu, działania, od pomysłu do realizacji.

13.30 – 14.00 OBIAD i rozmowy kuluarowe

14:00 – 15.30 DOBRY PRZYKŁAD - gość specjalny szkolenia

Aleksandra Zienkiewicz, Stowarzyszenie „Miasto Drzew” – Budżet obywatelski oczami lidera projektu Drzewa dla Wrocławia - problemy i wzywania, szanse i sukcesy. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 29 czerwca 2017 mailowo na adres: z podaniem imienia i nazwiska, maila i telefonu kontaktowego. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt „OBYWATEL NA STRAŻY DRZEW” jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, ul. Koraszewskiego 7-9, Opole, woj. opolskie
Data wydarzenia: 2017-07-04
Organizator:

Fundacja EkoRozwoju

Adres:

św. Wincentego 25 A,C, 50-252 Wrocław, woj. DS

Tel.:

71 344 59 48

E-mail:

biuro@fer.org.pl

Www:

http://www.fer.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • budżet obywatelski
  • ekologia, środowisko
  • miasto
  • rośliny