Przejdź do treści głównej

Łódź. VI Poniedziałek z Psychoterapią

autor(ka): Katarzyna Mirska
2017-06-20, 10:38
archiwalne
Zapraszamy na VI Poniedziałek z Psychoterapią - "Projektowanie przestrzeni życia – co wspólnego mają ze sobą architektura i psychologia?". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Katarzyną Zaborską odbędzie się 26 czerwca 2017 o godzinie 18.30 w Domu Literatury - Roosevelta 17, Łódź. Wstęp wolny.

W trakcie spotkania porozmawiamy o tym:
- Jak stworzyć taką przestrzeń wokół siebie, aby wpływała na nas prozdrowotnie?
- Jak zbudować środowisko motywujące do rozwoju?
- Jak projektować osiedla, aby dać mieszkańcom możliwość dobrych kontaktów z sąsiadami?
- Jak kształtować miasta aby ludzie chcieli w nich mieszkać, spotykać się i podejmować aktywności społeczne?

Wzajemny wpływ między człowiekiem a jego środowiskiem objawia się na różnych poziomach funkcjonowania, w przestrzeni prywatnej, półprywatnej, półpublicznej i publicznej. Jest to interesujący temat do zgłębiania dla naukowców ale również dla każdego z nas, jeśli nasze otoczenie potraktujemy jako przestrzeń do zmiany i pokazywania naszej indywidualności.

Katarzyna Zaborska jest psychologiem i architektem. W swojej pracy łączy te dwie dziedziny. Prowadziła warsztaty dla środowisk lokalnych oraz badania od czego zależy satysfakcja mieszkańców z miejsca zamieszkania i jak stworzyć dobre kompleksy mieszkaniowe, w których może powstawać wspólnota mieszkańców. Jest również „klasycznym psychologiem” - terapeutą. Także w tej dziedzinie pracy, świadomość, że człowiek jest istotą przestrzenną, daje dodatkową perspektywę widzenia problemów pacjenta. W swojej pracy często odwołuje się do tego jak wygląda środowisko życia przychodzącej osoby, jej mieszkanie i dom.

Terapia ericksonowska jest terapią w której można być bardzo twórczym i odnajdować zasoby, czyli mocne strony pacjenta w różnych dziedzinach życia. Takie twórcze spotkanie daje terapeucie możliwości korzystania z wielu metafor, także tych, związanych z przestrzenią codziennego funkcjonowania pacjenta. Pojawiają się pytania: jak wygląda Twoja przestrzeń prywatności? Jak kształtujesz swoje granice tam gdzie mieszkasz? Co twoje mieszkanie mówi o tobie, co chcesz poprawić w swoim otoczeniu? Czasem nawet niewielkie zmiany wprowadzone w naszym fizycznym otoczeniu stają się początkiem dużych zmian wewnętrznych, które z kolei ujawniają się w dalszych zmianach naszego otoczenia. W skali makro mówił o tym Winston Churchill „to najpierw my kształtujemy budynki a potem one kształtują nas”. W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy fundacja@p-i-e.pl lub telefoniczny - 505-820-862.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: https://www.facebook.com/events/826932584132748/
Miejsce: Dom Literatury, Roosevelta Franklina Delano 17, 90-056 Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: 2017-06-26
Organizator:

Fundacja Polskiego Instytutu Ericksonowskiego

Adres:

Wioślarska 27, 94-036 Łódź, woj. LD

Tel.:

505820862

E-mail:

fundacja@p-i-e.pl

Www:

http://www.p-i-e.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • architektura
  • rozwój osobisty