Przejdź do treści głównej

Profesor Philip Zimbardo z wykładem w Rzeszowie

autor(ka): Marcin Szewczyk
2017-06-21, 14:33
archiwalne
Philip G. Zimbardo, emerytowany profesor psychologii na Uniwersytecie Stanford, autor słynnego Stanfordzkiego Eksperymentu Więziennego, w najbliższą sobotę poprowadzi wykład w rzeszowskiej WSIiZ. Na Podkarpaciu kilka lat temu powołano jednostkę naukowo-badawczą i szkoleniową nazwaną jego imieniem tj. Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów.

W dniu 24 czerwca 2017 r. zostanie zrealizowany wykład z Profesorem Zimbardo, który wystąpi przed studentami seminarium doktoranckiego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz osobami zainteresowanymi. W prowadzeniu tych zajęć Profesorowi Zimbardo będzie towarzyszył lider Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów WSIiZ, dr Maciej Milczanowski.

– Tematem zajęć będzie praca nad przełamywaniem stałych schematów myślowych oraz ćwiczenie dynamicznego sposobu myślenia nastawionego na rozwój jednostki. Studenci i słuchacze będą ćwiczyć pokonywanie przeszkód ograniczających swobodę i dynamikę myślenia oraz uczyć się uplastyczniać schematy myślenia tak, aby pozwalały na przyswajanie nowych wzorców i postrzeganie zagrożeń – wyjaśnia dr Maciej Milczanowski, lider Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów WSIiZ.

Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów funkcjonujące w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jednostką naukowo-badawczą oraz szkoleniową. Członkowie Centrum prowadzą badania, szkolenia, wykłady i seminaria, a także publikują na tematy związane z przyczynami konfliktów i metodami ich rozwiązywania. Bardzo szeroki zakres badań Profesora Zimbardo, pełniącego w Centrum rolę Senior Adviser, jego prace, projekty i przemówienia stanowią, z jednej strony, inspirację dla funkcjonowania tej jednostki, a z drugiej – są główną podstawą dla programów i projektów szkoleniowych.

Profesor Philip G. Zimbardo jest obecnie emerytowanym profesorem psychologii w Uniwersytecie Stanford, autorem ponad 50 książek i blisko 500 artykułów naukowych i popularnonaukowych, prowadzi wykłady na całym świecie oraz propaguje swój Projekt Bohaterskiej Wyobraźni. Jego obecne badania skupiają się na psychologii bohaterstwa, był m.in. prezesem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

– Profesor Zimbardo jest znany głównie z tzw. Stanfordzkiego Eksperymentu Więziennego. Eksperyment ten miał zbadać psychologiczne rezultaty symulacji więziennego życia i przeprowadzono go w piwnicach stanfordzkiego wydziału psychologii. W eksperymencie wybranych losowo 24 studentów podzielono na strażników i więźniów. Projekt udowodnił, że specyficzne warunki wpływają na zachowanie zdrowego psychicznie człowieka, co w eksperymencie potwierdziło przyjmowanie przez uczestników określonych ról – brutalnych i sadystycznych oprawców i ofiar, planujących ucieczkę czy wzniecających bunt – dodaje dr Maciej Milczanowski, lider Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów WSIiZ.

Spotkanie jest skierowane do studentów seminarium doktoranckiego WSIiZ, a także zainteresowanych słuchaczy. Ilość miejsc ograniczona. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wykładzie Profesora Zimbardo muszą się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu: 691 992 688 lub adresem .


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: WSIiZ w Rzeszowie
Miejsce: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów,
Data wydarzenia: 2017-06-24
Organizator:

Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów WSIiZ

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • współpraca z uczelniami