Przejdź do treści głównej

Gostyń. Wystawa pozytywnych wrażeń

autor(ka): Mirosłąw Sobkowiak
2017-07-03, 09:50
archiwalne
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu można oglądać do 6 lipca kolejną, ósmą odsłonę wystawy prac plastycznych wykonanych przez artystów niepełnosprawnych. Od lat nosi ona nazwę „Zwykła wystawa niezwykłych ludzi”. Organizatorzy w tym roku prezentują na niej blisko dziewięćdziesiąt prac.

Organizatorzy w tym roku prezentują na niej prace uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie oraz Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

Wystawę otwarły Grażyna Skorzybót - prezes Stowarzyszenia „Ja też pomagam” i Violetta Skorupska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, kierując do obecnych m.in. te słowa: - „Ta wystawa to możliwość ukazania różnorodności i osobliwości naszych artystów. Wszystkie te osoby, które dzisiaj prezentują na tej wystawie swoje prace z pewnością można nazwać artystami”.

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział autorzy prac, ich opiekunowie, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele: Rady Miejskiej w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń oraz jednostek i organizacji, których podopieczni prezentowali swoje dokonania.

Zaprezentowane prace wykonane zostały podczas zajęć terapeutycznych różnymi technikami plastycznymi. Są one różnorodne tematycznie i świadczą o niezwykłej wyobraźni ich autorów. Pokazują wrażliwość i talent artystyczny osób niepełnosprawnych.

Wystawa wzbudziła wśród gości wiele zachwytów i pozytywnych wrażeń. Wyrazy uznania należą się też opiekunom i terapeutom, którzy na co dzień pomagają wydobyć i rozwijać talenty u osób z niepełnosprawnością. Pomocna i wspierająca ręka terapeutów jest widoczna w pracach podopiecznych. Sami autorzy wystawianych prac podkreślają, że bez inspiracji i wsparcia opiekunów ich twórczość byłaby dużo skromniejsza.

Wystawa została zrealizowana w ramach projektu "Pasja - szansą na ciekawe życie". Wystawę zorganizowało stowarzyszenie "Ja też pomagam" we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Gostyniu i Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Gostyń.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie "Ja Też Pomagam"
Miejsce: 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie
Data wydarzenia: od 2017-07-03 do 2017-07-06
Organizator:

Stowarzyszenie "Ja Też Pomagam"

Adres:

Osiedle 700-lecia 11 lok. 27, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

697 710 485

E-mail:

st.jatezpomagam@wp.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sztuka