Przejdź do treści głównej

Katowice. Drugie spotkanie konsultacyjne ws. powołania Mlodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

autor(ka): Bartłomiej Maksymowicz
2017-07-03, 10:02
archiwalne
Kongres Rad Młodzieżowych Województwa Śląskiego
Uczestników Kongresu Rad Młodzieżowych Województwa Śląskiego, młodzieżowych radnych z woj. śląskiego, a także aktywnych młodych ludzi w wieku od 15 do 25 lat Stowarzyszenie Młodzieżowych Rad Miast zaprasza w piątek, 7 lipca o godz. 11.00 do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na drugie spotkanie konsultacyjne ws. powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Kochani!

Podczas naszego Kongresu Rad Młodzieżowych Województwa Śląskiego (kto nie był, może zobaczyć relację, dokumenty, uchwały, klip filmowy, foto i prezentacje - na mojej stronie) poparliśmy ideę utworzenia Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Jeśli radni województwa mają go formalnie powołac zaraz po wakacjach, to musimy się sprężyć, bo szkoda czasu.

Odbyło się już pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie utworzenia Sejmiku, 30 czerwca 2017 - zobacz info na mojej stronie. Nasze konsultacje maja charakter procesu ciągłego, organizowane są m.in. w formie: bezpośrednich spotkań konsultacyjnych (debat) z młodzieżą, pisemnego zgłaszania (w formie elektronicznej) opinii, wniosków oraz propozycji (napisz do nas: zarzad (at) smrm.pl), elektronicznych badań ankietowych, debaty na FanPage (Facebook) Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego, grupa inicjatywno-konsultacyjna. Organizujemy drugie spotkanie konsultacyjne:

Serdecznie zapraszam:

Uczestników Kongresu, młodzieżowych radnych z naszego województwa, aktywnych młodych ludzi w wieku od 15 do 25 lat z naszego województwa (nie muszą być uczestnikami Kongresu ani młodzieżowymi radnymi) piątek 7 lipca 2017 godz. 11.00 Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

DRUGIE SPOTKANIE KONSULTACYJNE W SPRAWIE POWOŁANIA MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Rejestracja - https://konsultacje-mlodziezowego-sejmiku-wojewodztwa-slaskiego.evenea.pl/

Spotkamy się ponownie, całkiem nieoficjalnie, na kolejnym spotkaniu konsultacyjnym, aby przedyskutować jak ma wyglądać Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego. Mamy czas do godz. 15.oo, będzie dla nas jakiś mały catering :)

Wszystkich proszę o zapoznanie się z informacją z poprzedniego spotkania (plik pdf). Bardzo prosze także w formularzu o odpowiedzi na pytania naszej ankiety. Pomoże nam to wypracować stanowisko większości z nas w najważniejszych sprawach dotyczących Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Kluczowe znaczenie ma sposób wybierania ok. 60 młodzieżowych radnych naszego Sejmiku.

JAK WYBIERAĆ MŁODZIEŻOWYCH RADNYCH SEJMIKU?

Uważamy, że naszym obowiązkiem jest doprowadzić do tego, aby skończyć z fikcją, "wybieraniem" młodych ludzi wskazanych przez jakichś dyrektorów, urzędników itp. MEN stosuje metodę "wyboru" do Rady Dzieci i Młodzieży poprzez coś w rodzaju konkursu życiorysów i rekomendacji (wcześniej były wypracowania na zadany temat). PRZECIEŻ TO PARODIA DEMOKRACJI!

Uważamy, że powinnismy swoich radnych do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego wybrać demokratycznie. Co to oznacza? Zajrzyjmy do wikipedii - https://pl.wikipedia.org/w…/Wybory_pi%C4%99cioprzymiotnikowe Wybory do naszego Sejmiku powinny być przede wszystkim BEZPOŚREDNIE - nikt oprócz młodzieży z naszego regionu nie powinien wybierać młodzieżowych radnych Sejmiku!

Oczywiście nie mamy pieniędzy na "normalne" wybory z komisjami wyborczymi, urnami itp. Ale mamy INTERNET! PROPONUJEMY WYBORY ELEKTRONICZNE! Z technicznego punktu widzenia, wybór ok. 60 młodzieżowych radnych z ok. kilkuset kandydatów - to coś w rodzaju sondażu opinii, w którym z wielu opcji (nazwiska kandydatów) wybieramy najlepsze. Tak własnie powinniśmy głosować! Mamy do wyboru wiele darmowych narzędzi, np.: skrypt tzw. "listy przebojów" do umieszczenia na stronie głosowania, ankieta na Facebooku, formularz Google, któraś z wielu platform (darmowych) do ankietowania przez internet. Stowarzyszenie Młodzieżowych Rad Miast prowadzi obecnie rozmowy z jedną z polskich platform sondażowych.

Uważamy, że młodzież województwa śląskiego powinna wybrać swoich reprezentantów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w możliwie najbardziej demokratyczny sposób. To mają być NASI kandydaci, a Sejmik ma być MŁODZIEŻOWY! Co o tym sądzicie? Bardzo prosimy o komentarze a także o wypowiedź w naszej ankieci (w formularzu zgłoszeniowym) oraz na e-maila

Ważnych pytań jest znacznie więcej, nie chcę w żaden sposób ograniczać naszej dyskusji. Liczę na Wasze mądre oraz rzeczowe odpowiedzi.Wszystkich zainteresowanych utworzeniem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego bardzo proszę o zgłoszenie się do grupy na Facebooku - "Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego" (grupa inicjatywno-konsultacyjna). Grupa jest na razie tajna, więc gdyby ktoś miał problemy z przyłączeniem się do niej, proszę o kontakt ze mną - BartMaksymowicz Nie wszystkich mam w znajomych na Fb, więc nie wszystkich mogłem już dodać do tej grupy.

Bardzo proszę o zgłoszenia przez evenea, co ułatwi nam kwestie organizacyjne. Do zobaczenia w piątek o godz. 11.oo!

Bartłomiej Maksymowicz
Stowarzyszenie Młodzieżowych Rad Miast


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Mlodzieżowych Rad Miast
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice, woj. śląskie
Data wydarzenia: 2017-07-07
Organizator:

Stowarzyszenie Młodzieżowych Rad Miast

Adres:

Mikołaja Kopernika 14, 44-064 Katowice, woj. SL

Tel.:

881 461 723

E-mail:

zarzad@smrm.pl

Www:

http://smrm.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • edukacja obywatelska
  • młodzież
  • współpraca z administracją