Przejdź do treści głównej

Krzyżowa. Polsko-niemiecko-serbska prezentacja wystawy połączona z występami muzycznymi i tanecznymi

archiwalne
Polacy, Niemcy i Serbowie – młodzi ludzie z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz umysłowymi spotkali się w Krzyżowej, żeby pokonywać kolejne bariery – swoje i innych. Teraz zapraszają 8 lipca na spotkanie, podczas którego będą mogli pokazać to, czego się przez te kilka dni nauczyli.

W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Fundacji „Krzyżowa” od poniedziałku trwa polsko-niemiecko-serbskie spotkanie młodzieży, będącej na co dzień pod opieką organizacji zajmujących się integracją osób z niepełnosprawnością. W tej wyjątkowej, 30-osobowej grupie, znalazła się młodzież ze Stowarzyszenia "BLIŻEJ CIEBIE" przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, z Lebenshilfe Wetzlar Weilburg e.V. oraz z Kreativno edukativni centar-KEC w Belgradzie.

Jednym z głównych celów tego ważnego projektu jest wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnością, które są zagrożone wykluczeniem społecznym. Uczestnicy i uczestniczki projektu są osobami z orzeczoną niepełnosprawnością umysłową oraz ruchową. Program spotkania skupia się głównie na działaniach artystycznych, takich jak ekspresja poprzez sztuki wizualne realizowane różnymi technikami, paper-mache, taniec, śpiew. Warsztaty dają możliwość interakcji między młodzieżą z różnych krajów i kultur, a także podniesienia swoich kompetencji językowych i komunikacyjnych, co ułatwi w przyszłości integrację społeczną.

Prowadzone przez 5 dni sesje warsztatów artystycznych zakończą się prezentacją ich rezultatów.,

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na finał projektu - prezentację wystawy połączoną z występami muzycznymi i tanecznymi.
8 lipca 2017 (sobota), godz. 16.00
Fundacja „Krzyżowa”
dla Porozumienia Europejskiego Budynek „Stodoła”, sala wielofunkcyjna
K
rzyżowa 7, 58-112 Grodziszcze
wstęp wolny


Źródło: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Data wydarzenia: 2017-07-08
Organizator:

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Adres:

Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS

Tel.:

74 850 03 00

Faks:

74 850 03 05

E-mail:

sekretariat@krzyzowa.org.pl

Www:

http://www.krzyzowa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sztuka
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa