Przejdź do treści głównej

Krystyna Janda apeluje o pomoc dla Sudanu Południowego

archiwalne
Do akcji Fundacji PCPM mającej na celu zebranie jak największej ilości środków dla głodujących Sudańczyków włączyły się znane polskie osobistości.

Brak jedzenia w jednym z najbiedniejszych państw Afryki doprowadza do sytuacji, w której rodzice porzucają swoje dzieci, bo nie są w stanie ich wyżywić. Tysiące ludzi zmuszonych jest do ucieczki w kierunku Ugandy, Kenii, Etiopii lub wrogiego Sudanu w poszukiwaniu pożywienia, część z nich nie przeżywa podróży.

– Choć umierają dziesiątki tysięcy osób o klęsce głodu w pasie od Nigerii po Jemen ciągle zbyt mało się mówi. Dlatego postanowiliśmy zaangażować znanych Polaków, którzy mają wpływ na opinię publiczną, by wspólnie zwrócić uwagę na katastrofę oraz dać możliwość włączenia się w pomoc – mówi Adrian Jasiński z Agencji Show Central, przy współpracy której została zrealizowana kampania #SudanGłoduje. – Środki zebrane podczas prowadzonej głównie w mediach społecznościowych akcji zostaną przekazane Fundacji PCPM, która w Sudanie Południowym prowadzi Centrum Dożywiania, a w Ugandzie wspiera ośrodki zdrowia, do których trafiają uciekający przed głodem Sudańczycy.

Centrum Dożywiania w Gordhim przyjmuje coraz więcej niedożywionych dorosłych i dzieci. Dynamicznie wzrastająca liczba potrzebujących wymaga dokupienia dodatkowej żywności.

– Centrum jest w stanie wyżywić 150 dzieci miesięcznie, dziś trafia do niego 200 osób tygodniowo, a liczba ta stale wzrasta. Dzieci poniżej piątego roku życia potrzebują wartościowego pokarmu, by przeżyć, ich matki z kolei muszą jeść coś więcej niż liście dzikich roślin, by mieć pokarm dla swojego potomstwa – wyjaśnia dr Wojciech Wilk, prezes PCPM. – Gdyby nie pomoc humanitarna w północnej części kraju, gdzie pracujemy w tym roku zmarłoby nawet 85 tys. dzieci – dodaje.

Oprócz leczenia skrajnie niedożywionych pacjentów pracownicy Centrum walczą z wynikającą z niedożywienia ślepotą oraz prowadzą szkolenia z upraw dla mieszkańców okolicznych wiosek. Środki zebrane w Polsce wesprą również działania PCPM w Ugandzie, gdzie Fundacja zatrudnia personel medyczny w ośrodkach zdrowia, do których bezpośrednio trafiają przekraczający granicę Sudańczycy.

Fundacja PCPM oraz Agencja Show Central i wszyscy zaangażowani w lipcową akcję #SudanGłoduje apelują o pomoc do Polaków. Wystarczy przelew na konto Fundacji PCPM:
18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem: Sudan Południowy. Na stronie akcji http://pcpm.org.pl/wesprzyj-pcpm/sudangloduje-polscy-artysci-dla-sudanu-poludniowego można wybrać konkretny cel pomocy.

Zobacz, kto jeszcze włączył się do pomocy Sudańczykom: http://pcpm.org.pl/wesprzyj-pcpm/sudangloduje-polscy-artysci-dla-sudanu-poludniowego.

Akcja potrwa do końca lipca br.

Klęska głodu w Sudanie Południowym to najszybciej rozwijający się kryzys migracyjny na świecie. Już dziś mówi się, że głód w tym regionie świata będzie największym kryzysem humanitarnym 2017 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych ocenia, że aby pomóc uciekinierom potrzebne jest 1,4 miliarda dolarów. Śmiercią głodową zagrożona jest prawie połowa populacji kraju czyli ok. 5 milionów osób.

Więcej: www.pcpm.org.pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"
Data wydarzenia: od 2017-07-11 do 2017-07-31
Organizator:

Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"

Adres:

Sarmacka 14 lok. 15, 02-972 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

690 900 987

Faks:

22 833 60 22

E-mail:

info@pcpm.org.pl

Www:

http://www.pcpm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • pomoc humanitarna