Przejdź do treści głównej

Lipsk. Polsko-niemiecki projekt młodzieżowy „Miasto to my!”

autor(ka): Dominika Złakowska-Cieślak
2017-07-13, 10:50
archiwalne
Fundacja BORUSSIA zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie młodzieżowym „Miasto to my!”. W dniach 21-29 września 2017 młodzi ludzie z Polski i z Niemiec (wiek: 18-26 lat) spotkają się w Lipsku, aby omówić doświadczenia swoich krajów wokół migracji oraz wyzwania integracji międzykulturowej. Uczestnicy wspólnie z sąsiadami z dzielnicy przygotują wizję ośrodka kultury i integracji społecznej utworzonego w dawnym „Kinie Młodzieży” w Lipsku.

Miasto to my!

Fundacja BORUSSIA zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie młodzieżowym „Miasto to my!”. Podczas tygodniowego pobytu w Lipsku, uczestnicy projektu – młodzi ludzie z Polski i z Niemiec (w tym mieszkający w Lipsku imigranci i uchodźcy) zajmą się przemianami kulturowymi i społecznymi miast Europy oraz rolą kultury jako przestrzeni budowania wspólnoty. Wspólnie spróbują odpowiedzieć na pytania: Co oznacza przybyć jako obcy w nowe miejsce? Jak uchodźcy mogą włączyć się w kulturowe życie otoczenia, jak prezentować swój punkt widzenia? Jaka jest przyszłość miejsc kultury, które odpowiadają na potrzeby otoczenia i integrują grupy społeczne?

Działania z pogranicza polityk miejskich i sztuki będą się toczyć wokół konkretnego miejsca: dawnego „Kina Młodzieży” przy Eisenbahnstraße. Kino to, za sprawą inicjatywy obywatelskiej mieszkańców Lipska jest w fazie rewitalizacji. Uczestnicy projektu wspólnie z sąsiadami z dzielnicy, przedstawicielami NGO, Urzędu Rozwoju Miasta, grupami mieszkańców i mediami zaangażują się w proces dialogu społecznego, a z pomocą ekspertów i artystów przygotują i publicznie zaprezentują wizję ośrodka obywatelskiej kultury i integracji społecznej utworzonego w dawnym kinie.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja BORUSSIA
Miejsce: Freunde der Borussia Olsztyn/Allenstein e.V., Emilienstraße 25, 04-315 Leipzig, woj. Saksonia
Data wydarzenia: od 2017-09-21 do 2017-09-29
Organizator:

Fundacja "Borussia"

Adres:

Zyndrama z Maszkowic 2, 10-133 Olsztyn, woj. WN

Tel.:

89 523 72 93

Faks:

89 534 00 26

E-mail:

sekretariat@borussia.pl

Www:

http://www.borussia.pl 

Organizator:

Freunde der Borussia Olsztyn/Allenstein e.V.

Adres:

Emilienstraße 25, 04-315 Leipzig, woj. Saksonia

E-mail:

info@freunde-borussia.de

Www:

http://www.freunde-borussia.de 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa