Przejdź do treści głównej

S3KTOR – głosujemy na najlepszą inicjatywę pozarządową [patronat ngo.pl]

autor(ka): Urząd m.st. Warszawy - Wydział Prasowy
2017-07-13, 14:04
archiwalne
Do piątku, 21 lipca, mieszkańcy mogą głosować na najlepsze inicjatywy pozarządowe ubiegłego roku. Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością – do tej pory w sześciu edycjach wzięło udział blisko 800 inicjatyw. W tym roku, aż 42 zeszłoroczne przedsięwzięcia otrzymały rekomendację do nagrody głównej.

Kampanie społeczne, projekty artystyczne, pikniki rodzinne, wydarzenia kulturalne i sportowe – te wszystkie działania realizowane są na co dzień przez organizacje pozarządowe. Celem konkursu S3KTOR jest wytypowanie najlepszych warszawskich inicjatyw pozarządowych 2016 roku oraz promocja działań warszawskich organizacji trzeciego sektora wśród mieszkańców stolicy.

Obecna, siódma edycja konkursu jest wyjątkowa, ponieważ znacząco zmieniła się jego formuła. Wprowadzono trzy nowe kategorie podstawowe, w których zgłaszano inicjatywy. Są to: S3KTOR „Nowatorski”, S3KTOR „Programowy” i S3KTOR „Aktywizujący”. Dzięki nim w konkursie może wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz mieszkańców. Zwycięzcy w tych kategoriach otrzymają nagrody w wysokości po 5 000 zł każda, a organizacja która otrzyma nagrodę Za Całokształt – Grand S3KTOR, otrzyma 15 000 zł.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 64 inicjatywy, z czego 42 otrzymały rekomendację. Najwięcej zgłoszeń nadesłano w kategorii: S3KTOR „Aktywizujący”.

W kolejnym etapie inicjatywy zostaną nominowane przez zespoły robocze powołane przez Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Spośród 9 inicjatyw, które zostaną nominowane przez zespoły, Kapituła Konkursu S3KTOR 2016 wybierze zwycięzców każdej z trzech kategorii. Laureata nagrody Za Całokształt - Grand S3KTOR wybierze Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Równocześnie do 21 lipca trwa głosowanie mieszkańców. Każda osoba może oddać swój głos na jedną z rekomendowanych inicjatyw na pośrednictwem elektronicznego formularza. Organizacja, która zbierze najwięcej głosów otrzyma Nagrodę Mieszkańców.


Pliki do pobrania

Źródło: Urząd m.st. Warszawy - Wydział Prasowy
Data wydarzenia: od 2017-07-13 do 2017-07-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją