Przejdź do treści głównej

Sopot. Weź udział w XV Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych

autor(ka): Anna Horak
2017-07-14, 12:46
archiwalne
Parada_pozarządowa
Jubileuszowe święto sektora pozarządowego w Sopocie odbędzie się 9 września br. na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Dla społeczności Trójmiasta to najlepsza okazja do poznawania działalności organizacji pozarządowych. Organizacje z kolei podkreślają w szczególności możliwość upowszechniania swych działań. Termin zgłoszeń upływa 7 sierpnia br.

To jak będzie wyglądał jubileuszowy festyn w znacznej mierze zależy od możliwości i kreatywności jego wystawców. „Do udziału w Festynie zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, przede wszystkim działające na rzecz sopocian, a także miejskie instytucje publiczne. W tegorocznej edycji spodziewamy się udziału blisko 60 podmiotów gotowych do promocji swej działalności. To właśnie ich aktywność składać się będzie na ofertę festynu, umożliwiającą bezpośredni kontakt i bliższe poznanie w integracyjnej formule. Na zgłoszenia czekamy do 7 sierpnia.” – mówi Anna Horak, koordynatorka Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych, organizatorka festynu.

Od kilkunastu lat prezentacji działalności sopockiej pozarządówki towarzyszą stałe elementy, takie jak Parada Pozarządowa, czy program artystyczny na scenie muszli koncertowej sopockiego molo. Festyn od lat stanowi również okazję do wynagrodzenia trudów działalności organizacji pozarządowych. Wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu „Sopockie Serce” za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców mogą składać mieszkańcy Sopotu, organizacje pozarządowe oraz instytucje działające w sferze pożytku publicznego do dnia 25 sierpnia br.

Ciekawą propozycję jublileuszowej edycji stanowi inicjatywa Sopockiej Rady Organizacji Pozarządowych - turniej w przeciąganiu liny czyli tzw. "frajda z metra", pomiędzy sopockimi pozarządowcami i samorządowcami (pracownicy instytucji miejskich i radni). „Poprzez wspólną zabawę środowiska chcemy aby oprócz ćwiczenia siły, równowagi i koncentracji, pokazać że praca zespołowa ma sens. To ważny element dla budowania otwartości i lokalnego partnerstwa międzysektorowego.” – mówi Ewa Lewandowska, członkini SROP i prezes Fundacji Sport na Zdrowie z Sopotu.

Organizatorzy zachęcają organizacje pozarządowe do czynego udziału i jego terminowego zgłoszenia (do 7 sierpnia), a wszystkich potencjalnych odwiedzających Festyn do rezerwacji terminu 9 września i korzystania z oferty XV Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych. Z pewnością nie zabraknie tu atrakcji dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób niepełnosprawnych i seniorów.

Zapraszamy na profil wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1343500322424259/

Organizatorzy: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych, Wolontariat. Aktywni w Sopocie.

Partnerzy: Kąpielisko Morskie Sopot, Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych, ZHP Hufiec Sopot

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Sopotu


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych
Miejsce: Skwer Kuracyjny Sopockiego Molo, Plac Zdrojowy 2, 81-723 Sopot, woj. pomoorskie
Data wydarzenia: od 2017-08-07 do 2017-09-09
Organizator:

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji

Adres:

Marynarzy 4, 81-835 Sopot, woj. PM

Tel.:

58 341 83 52

Faks:

58 341 83 52

E-mail:

biuro@ekspresja.org

Www:

http://www.ekspresja.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje pozarządowe
  • PR, promocja, wizerunek