Przejdź do treści głównej

Zajęcia w projekcie: Dziennikarstwo obywatelskie dla osób niesłyszących

autor(ka): Piotr Krupa
2017-07-17, 08:52
bezpłatne
archiwalne
Centrum Edukacji i Wsparcia RES-GEST w Rzeszowie zaprasza osoby niesłyszące do wzięcia udziału w bardzo interesującym projekcie zwiększającym ich zaangażowanie obywatelskie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Istotą naszego projektu jest wsparcie osób niesłyszących w obszarze dziennikarstwa obywatelskiego. Planujemy wyszkolić spośród osób niesłyszących 14 dziennikarzy obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców i młodych małżeństw.

W tym celu zaangażujemy ich do „Szkoły dziennikarstwa obywatelskiego” – szkolenia on-line (webinarium) prowadzonego przez zawodowych redaktorów i operatora.

W ramach projektu powstanie około 84 materiałów filmowych z zakresu dziennikarstwa obywatelskiego (każdy dziennikarz po szkoleniu przygotuje min. 6 materiałów w ciągu 2 miesięcy).

Zakładamy, iż 50% wszystkich materiałów będzie dotyczyć takich zagadnień jak: przygotowanie osób niesłyszących do życia w rodzinie, przygotowanie do macierzyństwa, wychowywanie dzieci przez osoby niesłyszące, itp. Filmy zostaną wyemitowane w telewizji GlusiTV. Będzie to pierwsza w Polsce taka inicjatywa skierowana do osób niesłyszących, dająca im możliwość opowiedzenia o ważnych dla nich sprawach w bezpośredni, osobisty sposób. Do tej pory osoby niesłyszące nie mogły angażować się w dziennikarstwo obywatelskie – mimo relatywnie wysokiej popularności tego rodzaju dziennikarstwa w Polsce i na świecie.

Projekt będzie zachętą dla osób niesłyszących do większej śmiałości i aktywności w sferze obywatelskiej. Pokażemy im, że mimo swej niepełnosprawności mają szansę przebić się przez mur obojętności i dotrzeć ze swoim przekazem do szerszej publiczności. By każdy z uczestników projektu miał równe szanse, otrzyma on na czas jego trwania nową kamerę cyfrową o wartości ok. 1000 zł. Będzie mógł się nią posługiwać podczas warsztatów, a także podczas kolejnego działania, tj. samodzielnego przygotowywania materiałów filmowych. Jeśli wywiąże się ze swych zobowiązań (tj. w ciągu 2 miesięcy przygotuje min. 6 wartościowych materiałów), będzie mógł zatrzymać kamerę dla siebie na własność. Jeśli nie (bądź też zrezygnuje z uczestnictwa w projekcie w trakcie warsztatów) – będzie musiał ją zwrócić.

By wziąć udział w rekrutacji, trzeba będzie do 30.06.2017. wysłać nam za pomocą emaila, WeTransfer lub innego elektronicznego kanału komunikacyjnego krótkiego filmu wideo, na którym osoba niesłysząca przedstawi się i wyjaśni, dlaczego chce wziąć udział w naszym przedsięwzięciu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

Szczegółowe informacje na naszej stronie www.resgest.pl oraz www.Glusi.Tv

Projekt jest realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Konkurs FIO 2017.

Dodatkowe informacje można uzyskać za pośrednictwem Skype: resgest oraz mail:


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Dziennikarstwo obywatelskie dla osób niesłyszących
Data wydarzenia: od 2017-07-17 do 2017-12-31
Organizator:

Centrum Edukacji i Wsparcia "RES-GEST"

Adres:

Langiewicza 22, 35-021 Rzeszów, woj. PK

Tel.:

17 852 92 33

Faks:

17 852 92 33

E-mail:

res-gest@wp.pl

Www:

http://www.resgest.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • edukacja
  • edukacja obywatelska
  • media
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • prawa obywatela
  • społeczeństwo obywatelskie