Przejdź do treści głównej

Projekt: Wspólna historia – międzypokoleniowa integracja środowiska osób niesłyszących

autor(ka): Piotr Krupa
2017-07-17, 13:21
archiwalne
Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS w Rzeszowie realizuje projekt skierowany do osób starszych oraz osób młodszych gotowych do działania na rzecz seniorów.

Do udziału w projekcie zapraszamy seniorów wieku 60+ - 12 osób oraz 6 osób młodszych chętnych działać jako wolontariusze.

Projekt zaplanowany jest do realizacji w dwóch województwach np. podkarpackie i świętokrzyskie, ale otwarci jesteśmy na inne osoby.
Proponowany projekt opiera się na kulturze jako czynniku integrującym ze sobą wiele środowisk oraz pobudzającym do podjęcia aktywności w swoim życiu. Niesłyszący seniorzy przejdą specjalistyczne szkolenie, dzięki któremu przygotują się do pełnienia roli przewodnika historycznego. Kurs dotyczyć będzie oprowadzania po wybranych muzeach oraz wybranych miejscach o znaczeniu historycznym. Zdobywszy odpowiednią wiedzę i umiejętności, będą mogli oprowadzać inne niesłyszące osoby po ww. placówkach i miejscach.

Na tym etapie odbędzie się integracja wewnątrzpokoleniowa. Następnie zorganizowany zostanie cykl 6 wydarzeń kulturalnych, koordynowanych przez uczestników projektu. Podczas nich wykorzystają oni swoje umiejętności i oprowadzą rówieśników i inne osoby niesłyszące po ww. miejscach. W celu zwiększenia oddziaływania projektu i zwiększenia integracji międzypokoleniowej, uczestnicy projektu we współpracy z młodymi wolontariuszami przygotują wideo przewodniki, które następnie zostaną rozpowszechnione w Internecie.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 (ASOS). Zapraszamy osoby niesłyszące oraz rodziny w których żyją seniorzy do przekazania tej informacji o projekcie, gdyż dzięki temu będziemy mogli wesprzeć ich aktywność społeczną.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Głusi seniorzy – przewodnikami w muzeum
Data wydarzenia: od 2017-07-17 do 2017-12-31
Organizator:

Stowarzyszenie Rozwoju "Pitagoras"

Adres:

Rejtana 35 lok. 15, 35-328 Rzeszów, woj. PK

Tel.:

782 568 450

E-mail:

stow.pitagoras@gmail.com

Www:

http://www.pitagoras.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • kultura i sztuka
  • młodzież
  • polityka społeczna
  • seniorzy
  • wolontariat