Przejdź do treści głównej

Gdańsk. III Konferencja Onkologiczno-Paliatywna im. ks. E. Dutkiewicza

autor(ka): Anna Laska
2017-07-19, 14:45
archiwalne
8 i 9 września w Europejskim Centrum Solidarności spotkają się specjaliści z dziedziny onkologii i medycyny paliatywnej. Tematyka warsztatów i wykładów obejmuje zagadnienia z pogranicza dziedzin medycznych, pomocy psychologicznej, duchowej i socjalnej. Wpłaty za udział w konferencji (lekarze: 350 zł pielęgniarki i inne zawody: 150 zł) zostaną przeznaczone na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

Tegoroczna edycja będzie w szczególny sposób dedykowana współtwórcy polskiego ruchu hospicyjnego ks. Eugeniuszowi Dutkiewiczowi, którego 15. rocznica śmierci przypada we wrześniu. Dwudniowe spotkanie stanie się więc okazją do refleksji nad dotychczasowym rozwojem ruchu paliatywno-hospicyjnego w Polsce i bogactwem jego doświadczeń, a jednocześnie do dyskusji o współczesnej sytuacji i stojących przed nami wyzwaniach. Takiemu twórczemu połączeniu historii z teraźniejszością i przyszłością będzie z pewnością sprzyjała atmosfera Europejskiego Centrum Solidarności - miejsca, w którym konferencja zostanie zorganizowana.

W ramach konferencji odbędą się warsztaty oraz wykłady specjalistów z całej Polski poświęcone różnym aspektom codziennej, interdyscyplinarnej opieki nad pacjentem z chorobą przewlekłą, zagrażającą życiu. Tematem przewodnim tego naukowego spotkania ma być zawarte w podtytule konferencji hasło „Opieka zintegrowana-hospicyjne drogowskazy”.

Informacje o konferencji i zapisy: www.konferencja-dutkiewicza.pl


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Hospicyjna
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, woj. Pomorskie
Data wydarzenia: od 2017-09-08 do 2017-09-09
Organizator:

Fundacja Hospicyjna

Adres:

Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk, woj. PM

Tel.:

58 345 90 60

Faks:

58 345 90 60

E-mail:

biuro@fundacjahospicyjna.pl

Www:

http://www.httz.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia