Przejdź do treści głównej

Kostrzyn nad Odrą. Pierwsze atrakcje na 23. Przystanku Woodstock

autor(ka): Fundacja WOŚP
2017-08-03, 17:08
archiwalne
Na kostrzyńskim polu jest już kilkadziesiąt tysięcy osób - przyjaciół Fundacji WOŚP i fanów dobrej muzyki, którzy po raz kolejny przybyli na Najpiękniejszy Festiwal Świata, będący podziękowaniem za udział w styczniowym Finale.

Rozkręcamy się po raz 23.

Choć oficjalne otwarcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata tradycyjnie odbyło się w czwartek, 3 sierpnia, to już w środę w Kostrzynie nad Odrą działo się wiele. Wystartowały scena Viva Kultura i Miasteczko Leszka Chmielewskiego, a w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbył się występ Kabaretu Młodych Panów i kwintetu Wojtka Mazolewskiego. W kolejnych dniach będzie tutaj można m.in. spotkać się z Robertem Biedroniem i Maciejem Orłosiem czy obejrzeć spektakl “Stopklatka” Teatru im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego. 23. edycja Przystanku Woodstock rozkręca się coraz bardziej.

Atrakcje dla woodstockowiczów przygotowali również partnerzy i sponsorzy festiwalu. Jednym z nich jest Lech, który dziś otworzył Miasteczko Leszka Chmielewskiego, składające się z miejsca prezentacji zespołów biorących udział w woodstockowych eliminacjach, Strefy Eko i wyjątkowej gry zręcznościowej, Kuźni Talentów z warsztatami artystycznymi, Strefy Sprawdź Promile i wielu innych.

Podczas gdy uczestnicy korzystają z atrakcji, organizatorzy nieustannie pracują nad zabezpieczeniem wydarzenia. Wczoraj w szpitalu polowym miała miejsce pozoracja medyczna, w ramach której medycy zapoznali się z topografią terenu, wyposażeniem szpitala i specyfiką pracy na Przystanku Woodstock. Z kolei dziś odbyły się ćwiczenia służb zabezpieczenia festiwalu - m.in. policji, straży pożarnej i wolontariuszy Pokojowego Patrolu. Obie symulacje wypadły pozytywnie, co potwierdza wysoki poziom zabezpieczenia imprezy i profesjonalizm pracujących przy niej służb.

Wypożyczenia aparatów Pentax i Ricoh

Przez cały czas trwania Festiwalu w Centrum Prasowym będzie funkcjonowała strefa aparatów Pentax i Ricoh. Codziennie w trzech kilkugodzinnych rundach (11:00 – 13:00, 13:00 – 16:00, 16:00 – 19:00) będzie można wypożyczyć wybrane modele. Dostępne urządzenia:

pełnoklatkowy Pentax K-1, średnioformatowy 645Z, aparat sferyczny Theta S/ Theta SC, wodo i kurzoodporna kamera Ricoh WG- M2, Pentax KP lustrzanka o zakresie ISO do 819200 i wytrzymały Pentax K-70.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie).

Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Blues Pills, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, Molotov Jukebox, House Of Pain, Speaker First, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda, Roan, Counterfeit, Pawbeats Orchestra, Skicki-Skuik, EABS, Wojciech Mazolewski Quintet oraz New Model Army.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkają się m.in. Robert Biedroń, Maciej Orłoś, Gen. Mirosław Różański, Przemysław Kossakowski, dr Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Jarosław Gwizdak, o. Paweł Gużyński, Bartłomiej Topa oraz Łukasz Kościuczuk. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy.

Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl.


Źródło: Fundacja WOŚP
Data wydarzenia: od 2017-08-03 do 2017-08-05
Organizator:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Adres:

Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 852 32 14

Faks:

22 852 07 52

E-mail:

wosp@wosp.org.pl

Www:

http://www.wosp.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • kultura
  • młodzież
  • rozrywka
  • sztuka
  • wolontariusze