Przejdź do treści głównej

II tura rekrutacji do Wiosennego Inkubatora Innowacji

autor(ka): Katarzyna Wieczorek
2017-08-07, 11:06
archiwalne
Jesteś kreatywny, masz głowę pełną pomysłów i chęć do działania? Wiesz, jak zmienić na lepsze rynek pracy w Polsce? To znak, że jesteś innowatorem społecznym i nie możesz przegapić II tury rekrutacji do projektu Wiosenny Inkubator Innowacji. Gwarantujemy Ci wsparcie doradcze i eksperckie oraz grant w wysokości do 80 tysięcy złotych. Na wysłanie aplikacji masz czas do 6 września.

Czy wiedzą Państwo, że 43% osób młodych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy nie może znaleźć pracy z powodu braku doświadczenia zawodowego? A niepełnosprawność jest powodem niepodejmowania pracy dla blisko 25% osób biernych zawodowo? Z kolei wskaźnik zatrudnienia osób w wieku 50-64 l. w Polsce jest jednym z najniższych w całej UE?

Stowarzyszenie WIOSNA wychodzi naprzeciw tym problemom i już po raz drugi poszukuje innowatorów społecznych, którzy nie boją się podjąć wyzwania i chcą zmierzyć się z problemami funkcjonującymi na rynku pracy. W WIOSENNYM INKUBATORZE INNOWACJI wystarczy nowatorski pomysł i impuls do działania, bo o wsparcie doradcze i eksperckie oraz grant na realizację swojego innowacyjnego pomysłu zadba WIOSNA!

Projekt WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI został przygotowany z myślą o osobach najbardziej zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy oraz narażonych na stereotypizację, czyli osobach powyżej 50 roku życia, młodych bez doświadczenia zawodowego oraz osobach niepełnosprawnych. Stowarzyszenie WIOSNA w ramach projektu wspierać będzie nowatorskie pomysły, które przyczynią się do wypracowania szybszych, tańszych i bardziej efektywnych rozwiązań problemów w obszarze integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy.

KTO MOŻE ZOSTAĆ INNOWATOREM SPOŁECZNYM?

Innowatorem może zostać każdy. Stowarzyszenie WIOSNA czeka zarówno na osoby prywatne (pracujący, bezrobotni, uczniowie i studenci, pracownicy uczelni wyższych), grupy nieformalne (uczestnicy forów internetowych, portali społecznościowych, nieformalnych zrzeszeń) oraz podmioty typu stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, uczelnie czy podmioty rynku pracy.

JAKIE FORMY WSPARCIA CZEKAJĄ NA INNOWATORÓW?

Pomoc i wsparcie, jakie Stowarzyszenie WIOSNA przygotowało w ramach projektu będzie skrojone na miarę każdego innowatora. Granty w wysokości maksymalnie do 80 000 zł, specjalistyczne szkolenia, doradztwo grupowe i indywidualne, wsparcie organizacyjno-techniczne oraz materiały szkoleniowe w postaci e-learningu dla autorów najlepszych pomysłów są tego świetnym przykładem. Takim wsparciem będą objęte w całym projekcie 32 wybrane innowacje, spośród których 4 zostaną przygotowane do wdrożenia na szeroką skalę.

JAK ZGŁOSIĆ SWÓJ POMYSŁ NA INNOWACJĘ

Wejdź na stronę www.rynekpracy.wiosna.org.pl/inkubator i zapoznaj się z regulaminem udziału w projekcie wraz z załącznikami. Następnie wypełnij i wyślij elektroniczny formularz zgłoszeniowy (II tura rekrutacji trwa od 7 sierpnia do 6 września 2017r.). Po przesłaniu wypełnionego formularza śledź wyniki naboru na stronie!

WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI

www.rynekpracy.wiosna.org.pl/inkubator

Tel.: +48 785 788 020, +48 785 501 436

E-mail:

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA we współpracy partnerskiej z Uniwersytetem Jagiellońskim.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie WIOSNA
Miejsce: Kraków, Joselewicza Berka 21, 31-031 Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: od 2017-08-07 do 2017-09-06
Organizator:

Stowarzyszenie WIOSNA

Adres:

Joselewicza Berka 21, 31-031 Kraków, woj. małopolskie

Tel.:

+48 785 788 020

Www:

http://www.wiosna.org.pl/inkubator 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Ciekawi jesteśmy jakie projekty wygrały ? ~Obywatele 10.08.2017, 01:37 Napiszcie Państwo jakie projekty wygrały, bo na stronie organizatora jest tylko wykaz....kto wygrał...a ciekawi nas bardzo jakie innowacje będą w Polsce wprowadzane ??? co ciekawego nowego wymyślili innowatorzy ??? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • ekonomia, rynek pracy
  • innowacje
  • młodzież
  • osoby bezrobotne
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój zawodowy