Przejdź do treści głównej

Konsultacje uchwały antysmogowej

autor(ka): Małgorzata Kowalska-Sikora
2017-08-07, 12:06
archiwalne
Ostatniej zimy przez wiele dni trudno było oddychać, a miasta województwa łódzkiego trafiały na listę najbardziej zanieczyszczonych. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy są stare kotły ogrzewające mieszkania i najgorszej jakości paliwo wykorzystywane do tego. Jeśli masz dość życia w smogu, weź udział w konsultacjach projektu uchwały antysmogowej, jaki przyjął Zarząd Województwa Łódzkiego. Uwagi można zgłaszać do 22 sierpnia 2017 r.

Ostatniej zimy przez wiele dni trudno było oddychać, a miasta województwa łódzkiego trafiały na listę najbardziej zanieczyszczonych. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy są stare kotły ogrzewające mieszkania i najgorszej jakości paliwo wykorzystywane do tego.

Jeśli masz dość życia w smogu, zachęcamy do konsultacji projektu uchwały antysmogowej, jaki przyjął Zarząd Województwa Łódzkiego.

W projekcie znalazły się propozycje zmian mające nas uchronić przed fatalnym powietrzem w kolejnych latach i chorobami, które niesie za sobą zatrute środowisko. Projekt z pewnością nie jest doskonały, dlatego zachęcamy do konsultacji i zgłaszania uwag do niego nie tylko szefów jednostek samorządowych, ale również ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska, organizacje społeczne oraz wszystkich, którym leży na sercu zdrowie własne i mieszkańców Łódzkiego.

Projekt uchwały i regulamin konsultacji dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Województwa Łódzkiego (www.bip.lodzkie.pl) pod linkiem:

https://bip.lodzkie.pl/ogloszenia/komunikaty/item/6204-projekt-uchwa%C5%82y-sejmiku-wojew%C3%B3dztwa-%C5%82%C3%B3dzkiego-w-sprawie-wprowadzenia-na-obszarze-wojew%C3%B3dztwa-%C5%82%C3%B3dzkiego-ogranicze%C5%84-w-zakresie-eksploatacji-instalacji,-w-kt%C3%B3rych-nast%C4%99puje-spalanie-paliw

Zachęcamy do zapoznania się z projektem i wysyłania do nas swoich uwag drogą mailową na adres czy w formie pisemnej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź.

 


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: od 2017-08-07 do 2017-08-22
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Adres:

Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź, woj. łódzkie

Tel.:

042 663 34 67

E-mail:

ngo@lodzkie.pl

Www:

http://www.ngo.lodzkie.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • energia, energetyka
  • ochrona przyrody
  • powietrze