Przejdź do treści głównej

Szczecin. Warsztaty "Nowoczesna strona www dla ngo"

autor(ka): Monika Szczygielska
2017-09-12, 14:20
bezpłatne
archiwalne
Banner PAD dla NGO
Fundacja Widzialni zaprasza przedstawicieli zachodniopomorskich organizacji pozarządowych na bezpłatne warsztaty na temat tworzenia nowoczesnych i dostępnych stron www. Szkolenie odbędzie się w Szczecinie w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego 25 września w godz. 9.30-15.30

O tym jak istotna jest strona internetowa w funkcjonowaniu NGOs, wie każdy pracownik organizacji pozarządowej. Nie dla każdego jest oczywiste, że strona www powinna być dostępna. Dostępna czyli jaka? Jak ją zrobić, by umożliwić jak największej liczbie użytkowników dostęp do treści www niezależnie od wieku, niepełnosprawności, użytego sprzętu i oprogramowania?

Dla nas to proste! Wystarczy skorzystać z nowych, dostępnych już wkrótce, darmowych szablonów zbudowanych przez Fundację Widzialni zgodnie z międzynarodowym standardem - WCAG 2.0. Stosowanie standardu na stronach www pozwala np. na zapoznanie się z ich treścią osobom niewidomym i niedowidzącym, które korzystają z tzw. programów asystujących (czytników treści lub lupy) oraz pomaga w skuteczniejszym pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach internetowych.

Zastanawiasz się, czy ten projekt jest dla Ciebie? Jeśli Twoja organizacja realizuje zadania publiczne lub korzysta z funduszy unijnych, to zgodnie z polskim prawem ma obowiązek posiadać dostępną stronę www.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na bezpłatne szkolenie! Zgłoszenie wyślij na e-mail: . Liczba miejsc ograniczona.

Szkolenie skierowane jest do: redaktorów i administratorów stron www oraz wszystkich osób zaangażowanych w redagowanie i publikację treści w Internecie

Program szkolenia:

  • Prawo o dostępności
  • Grupy użytkowników narażone na wykluczenie cyfrowe
  • Co daje dostępność?
  • Produkty stworzone w ramach PAD 3
  • Instalacja nowych szablonów
  • Prezentacja edytora i jego najważniejszych funkcjonalności
  • Redagowanie dostępnej treści

Projekt realizowany jest przez Fundację Widzialni w ramach Polskiej Akademii Dostępności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Wiecej informacji: www.pad.widzialni.org


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny , ul. Jagiellońska 20-21, 70-363 Szczecin, woj. ZPM
Data wydarzenia: 2017-09-25
Organizator:

Fundacja Widzialni

Adres:

Warszawska 53, 42-202 Częstochowa, woj. SL

E-mail:

biuro@widzialni.org

Www:

http://www.widzialni.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • PR, promocja, wizerunek