Przejdź do treści głównej

Warsztaty "Nowoczesne strony www dla ngo"

autor(ka): Monika Szczygielska
2017-10-17, 08:57
bezpłatne
archiwalne
Banner PAD dla NGO
Fundacja Widzialni zaprasza na bezpłatne warsztaty na temat tworzenia nowoczesnych i dostępnych stron www. Szkolenia odbędą się jesienią 2017 roku w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie.

O tym jak istotna jest strona internetowa w funkcjonowaniu NGO, wie każdy pracownik organizacji pozarządowej. Nie dla każdego jest oczywiste, że strona www powinna być dostępna.

Dostępna czyli jaka? Jak ją zrobić, by umożliwić jak największej liczbie użytkowników dostęp do treści www niezależnie od wieku, niepełnosprawności, użytego sprzętu i oprogramowania?

Dla nas to proste! Wystarczy skorzystać z nowych, dostępnych już wkrótce, darmowych szablonów zbudowanych przez Fundację Widzialni zgodnie z międzynarodowym standardem - WCAG 2.0. Stosowanie standardu na stronach www pozwala np. na zapoznanie się z ich treścią osobom niewidomym i niedowidzącym, które korzystają z tzw. programów asystujących (czytników treści lub lupy) oraz pomaga w skuteczniejszym pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach internetowych.

Zastanawiasz się, czy ten projekt jest dla Ciebie? Jeśli Twoja organizacja realizuje zadania publiczne lub korzysta z funduszy unijnych, to zgodnie z polskim prawem ma obowiązek posiadać dostępną stronę www. Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na bezpłatne szkolenie.

Szkolenia zakończone:

  • BIAŁYSTOK 20.10, Hotel Ibis Styles Białystok Aleja Piłsudskiego 25
  • POZNAŃ 6.10, Hotel Ibis Poznań Stare Miasto (dawniej Ibis Poznań Centrum), ul. Kazimierza Wielkiego 23
  • SZCZECIN 25.09, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, ul. Jagiellońska 20-21
  • GDAŃSK 18.09, Qubus Hotel Gdańsk, ul. Chmielna 47-52

Zgłoszenie wyślij na e-mail: . Liczba miejsc ograniczona.

Szkolenie skierowane jest do: redaktorów i administratorów stron www oraz wszystkich osób zaangażowanych w redagowanie i publikację treści w Internecie

W programie szkolenia m.in. prawo o dostępności, grupy użytkowników narażone na wykluczenie cyfrowe, co daje dostępność?, produkty stworzone w ramach PAD 3, instalacja nowych szablonów, nauka obsługi edytora i jego najważniejszych funkcjonalności, redagowanie dostępnej treści.

Projekt realizowany jest przez Fundację Widzialni w ramach Polskiej Akademii Dostępności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji: www.pad.widzialni.org


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Fundacja Widzialni
Miejsce: Gdańsk, Szczecin, Poznań, Białystok, Lublin, Wrocław, Warszawa, Kraków
Data wydarzenia: od 2017-10-17 do 2017-11-20
Organizator:

Fundacja Widzialni

Adres:

Warszawska 53, 42-202 Częstochowa, woj. SL

E-mail:

biuro@widzialni.org

Www:

http://www.widzialni.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • PR, promocja, wizerunek