Przejdź do treści głównej

Dąbrowa Górnicza. Wybory do dąbrowskiej RDPP

autor(ka): Kaja Jagodzińska
2017-08-10, 11:51
archiwalne
W poniedziałek, 11 września mija termin składania wniosków do pozarządowej części Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza. Przed nami ostatnie dni, kiedy można zgłosić swojego kandydata. Przypominamy, że stronę pozarządową w Radzie reprezentuje Prezydium Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych.

Rada Działalności Pożytku Publicznego składa się ona z 5 reprezentantów DFOP, 2 Rady Miejskiej oraz 3 Prezydenta Miasta. W tym roku upływa III kadencja Rady Pożytku, która w Dąbrowie doradza i rekomenduje rozwiązania Prezydentowi Miasta w sferze pożytku publicznego od 2008 roku. Tym razem dąbrowscy pozarządowcy będą wybierać swoich przedstawicieli na kadencję 2017 - 2019 zgodnie z następującymi zasadami:

 1. Kandydatów na członków Prezydium zgłasza się poprzez złożenie Wniosku kandydata na członka Prezydium DFOP zgodnego z następującym wzorem: Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr 1
 2. Wnioski należy złożyć najpóźniej do dnia 11 września 2017 r. w Wydziale Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego (ul. Sienkiewicza 6a, Dąbrowa Górnicza) oraz przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail: cao@dabrowa-gornicza.pl. Prosimy o złożenie wniosku wraz ze zdjęciem, które zamieszone będzie na stronie internetowej ngo.dabrowa-gornicza.pl.
 3. Wniosek z kandydaturą musi być poparty co najmniej przez trzy organizacje członkowskie.
 4. Jedna organizacja członkowska może zgłosić jednego kandydata do Prezydium.
 5. Jedna organizacja członkowska może poprzeć wnioski tylko dwóch innych organizacji.
 6. Lista kandydatów wraz z sylwetkami zostanie opublikowana na portalu do 20 września 2017 r.
 7. Jako uprawnionych do głosowania w wyborach członków DFOP uznaje się organizacje przyjęte w poczet członków na dzień 12 września 2017 r.
 8. Organizacje, które nie są zrzeszone w Dąbrowskim Forum Organizacji Pozarządowych mogą składać deklaracje do dnia 12 września zgodnie z dokumentami zamieszczonymi: TUTAJ. W tym terminie Prezydium DFOP ustali listę uprawnionych do udziału w wyborach.
 9. Walne Zgromadzenie, na którym zostanie przeprowadzone głosowanie odbędzie się 10 października 2017r. (wtorek) o godzinie 16.00 w Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 6a, Dąbrowa Górnicza).
 10. Zgodnie z postanowieniami DFOP wybrane Prezydium DFOP uznaje się również za przedstawicieli DFOP w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza.

Wybory do Prezydium DFOP i Rady Pożytku odbywają się na podstawie:

Regulaminu DFOP

Uchwały nr 1/2015

Uchwała nr VII/102/11 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 26 maja 2011 r. w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczj
Data wydarzenia: od 2017-08-10 do 2017-09-11
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • aktywność lokalna
 • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
 • pożytek publiczny
 • współpraca z administracją