Przejdź do treści głównej

Konkurs Youth4Regions

autor(ka): Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
2017-08-18, 16:56
archiwalne
Potrafisz ciekawie pisać i interesuje cię, jak zmieniło się życie w Twojej miejscowości dzięki unijnym funduszom? Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej Unii do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Termin nadsyłania prac upływa 10 września.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie krótkiego artykułu, który w oryginalny i ciekawy sposób opisze wybrany projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) lub Funduszu Spójności.

Opisywane projekty powinny wspierać inteligentny, sprzyjający włączeniu społecznemu lub zrównoważony wzrost i w szczególności dotyczyć tworzenia miejsc pracy, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju. Przykłady takich projektów można znaleźć na stronie internetowej.

Główne zasady konkursu:

  • Artykuł (w języku angielskim) musi zawierać min 400 słów, nie więcej jak 1000 słów.
  • Przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne.
  • Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat i być studentami dziennikarstwa
  • Ostateczny termin zgłoszeń upływa 10 września 2017 r.
  • Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę lub poprzez Facebook
  • Wszystkie warunki i zasady konkursu można znaleźć tutaj

Nagrodą w konkursie jest wyjazd razem z pozostałymi laureatami konkursu i około 150 dziennikarzami do Brukseli w dniach 9-12 października 2017 r. na Europejski Tydzień Regionów i Miast, doroczne wydarzenie organizowane wspólnie przez Komisję Europejską i Komitet Regionów.

Konkurs jest doskonałą okazją dla przyszłych dziennikarzy do nawiązania znajomości i współpracy z dziennikarzami z całej UE, akredytowanymi na tegoroczny Europejski Tydzień Regionów i Miast.

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail:


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
Data wydarzenia: od 2017-08-18 do 2017-09-10
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze strukturalne
  • rozwój lokalny
  • rozwój regionalny