Przejdź do treści głównej

Katowice. Studia podyplomowe "Gospodarka o obiegu zamkniętym i czystsza produkcja w praktyce"

autor(ka): Michał Jan Cichy
2017-08-23, 13:42
Chcesz, by Twoja Firma przeszła na obieg zamknięty? Myślisz o zakończeniu bezsensownego marnotrawstwa surowców? Chcesz, by Firma osiągała niewyobrażalne oszczędności finansowe, a jednocześnie była przyjazna dla środowiska? Pokażemy Ci jak to osiągnąć, a Ty jako Ekspert Czystszej Produkcji zaimponujesz szefowi (obecnemu lub przyszłemu!) i kolegom innowacyjnymi rozwiązaniami. Te studia są dla Ciebie! Udział jest odpłatny, zapraszamy do Katowic.

Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie naboru na studia podyplomowe "Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Czystsza Produkcja w praktyce", które Stowarzyszenie Polski Ruch Czytszej Produkcji ma przyjemność współtworzyć razem z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, a także sprawować nad nimi nadzór merytoryczny.

To zupełnie nowe i wyjątkowe studia podyplomowe, łączące dwa bardzo bliskie sobie i jakże aktualne tematy:

  • Po pierwsze: dążenie państw Unii Europejskiej do stopniowego przechodzenia z liniowego modelu gospodarczego (wyprodukuj-używaj-wyrzucaj) na cyrkularny (wyprodukuj-używaj-wykorzystaj ponownie), który zapowiadany był już w pakiecie Komisji Europejskiej w grudniu 2015 r., a obecnie jest przedmiotem szerokiej debaty na poziomie krajowym oraz międzynarodowym. Plany unijne mogą przełożyć się na rewolucyjne zmiany w gospodarce, a także istotne zmiany prawne i konieczność osiągania ambitnych celów środowiskowych.. Na te zmiany już dziś warto się przygotować.
  • Po drugie: wdrażając zasady Gospodarki o Obiegu Zamkniętym warto korzystać z doświadczeń, wynikających z wieloletniego wdrażania strategii ochrony środowiska ONZ - Czystszej Produkcji - m.in. w polskich firmach i innych instytucjach. Dlatego w program studiów wbudowany został m.in. cały program Akademii Zrównoważonej Produkcji, włącznie z możliwością wzięcia udziału (zdobycia doświadczeń) w rzeczywistym projekcie wdrożeniowym oraz uzyskaniem międzynarodowego dyplomu Eksperta Czystszej Produkcji.

Ważna, aktualna i rozwojowa tematyka oraz znane nazwiska wśród wykładowców, a także położenie nacisku na sferę praktyczną - to tylko niektóre zalety tych studiów podyplomowych. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem na stronie www Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.

Zachęcamy także do odwiedzenia FanPage'a studiów, pod adresem: https://www.facebook.com/CircularEconomyKatowice/

Uruchomienie studiów planowane jest na październik 2017 r. Nie czekaj aż zabraknie miejsc - zapisz się już dziś!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Miejsce: Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, Ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice, woj. śląskie
Data wydarzenia: od 2017-10-01 do 2018-06-30
Organizator:

Stowarzyszenie "Polski Ruch Czystszej Produkcji"

Adres:

Krasińskiego 13, 40-019 Katowice, woj. śląskie

Tel.:

32 256 55 07 lub 601 33 71 70

Faks:

32 723 28 14

E-mail:

biuro@cp.org.pl

Www:

http://www.cp.org.pl 

Organizator:

Politechnika Śląska - Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii

Adres:

ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice, woj. śląskie

Tel.:

(32) 603 4102

E-mail:

aleksandra.matera@polsl.pl

Www:

http://www.polsl.pl/Wydzialy/RM/Strony/witamy.aspx 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • gospodarka