Przejdź do treści głównej

Poszukiwani Lokalni Bohaterowie z województwa śląskiego

autor(ka): Marzena Podlaska
2017-08-29, 09:52
archiwalne
Jedna rzecz zrobiona jest ważniejsza od tysiąca opowiedzianych. Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poszukuje lokalnych bohaterów, którzy swoją aktywność społeczną uskuteczniają na terenie naszego regionu. Ludzie, którzy mają odwagę zmieniać ulicę, dzielnicę, miasto. Znasz ich? A może sam jesteś jednym z nich? Do 10 września br. masz czas na zgłoszenia.

Narzędziem społecznej zmiany zawsze jest człowiek, jego potrzeby, empatia, uważność i wrażliwość. A przede wszystkim chęć. Lokalnym bohaterom chce się pracować dla społeczności, w której żyją. Są konsekwentni i działają z pełną świadomością i odpowiedzialnością – za innych i za siebie.

- Takich rzetelnych, zaangażowanych w pracę na rzecz rozwoju społeczności lokalnej właśnie poszukujemy – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. - Chcemy ich przedstawić pozostałym mieszkańcom naszego województwa, zainspirować do zmian. Pokazać liderów wspólnot, którzy konsekwentnie zmieniają świat, podkreślając wartość i znaczenie więzi wspólnotowych. Nie narzekają, robią swoje.

Do 10 września 2017 r. propozycje lokalnych bohaterów należy zgłaszać do organizatorów akcji za pomocą formularza dostępnego na stronie turozmawiamy.slaskie.pl. Zostanie z nich wyłonionych kilkanaście osób, z którymi Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przygotuje wywiady, filmy oraz wystawę, by ich wiedza, doświadczenie i umiejętności dostępne były online dla wszystkich. Aby dzielili się dobrem jeszcze szerzej. To oni swoją twarzą, imieniem i nazwiskiem, a przede wszystkim rękoma udowadniają, że ze wspólnej pracy wynikają piękne i mądre rzeczy, które inspirują.

Śląskie zawsze przyciągało. Śląskie zawsze zmieniało. Śląskie zawsze inspirowało. Nie w obiegu popularnym, ale w życiu codziennym – rodzinnym, sąsiedzkim, towarzyskim, pracowniczym. Tu ludzie „robią” zamiast gadać. I pracują rzetelnie. Tu działają Lokalni Bohaterowie - nasi sąsiedzi, znajomi, koledzy i koleżanki. Przedstawmy ich światu.

Regulamin akcji „Śląskie. Tu działamy. Lokalni Bohaterowie inspirują” oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej turozmawiamy.slaskie.pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Miejsce: województwo śląskie
Data wydarzenia: od 2017-08-29 do 2017-09-10
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Adres:

Ligonia 46, 40-037 Katowice, woj. SL

Tel.:

32 207 88 88

Faks:

32 256 42 76

E-mail:

kancelaria@slaskie.pl

Www:

http://www.slaskie.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie
  • społecznicy
  • wolontariusze
  • wspólnoty i społeczności lokalne