Przejdź do treści głównej

Program „Europa dla obywateli”: Seminarium „Making Waves” w Rydze

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-08-30, 21:38
archiwalne
Punkty Kontaktowe programu „Europa dla obywateli” z krajów bałtyckich zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek samorządowych na seminarium kontaktowe „Making Waves” do Rygi. Seminarium goszczone będzie przez Łotewski Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” i odbędzie się w Rydze (Łotwa) w dniach 18-20 października 2017 r. Seminarium będzie w całości prowadzone w języku angielskim.

Seminarium skierowane jest do osób reprezentujących organizacje społeczeństwa obywatelskiego, instytucje publiczne i jednostki samorządu terytorialnego z siedmiu krajów: Finlandii, Danii, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Szwecji; które są zainteresowane współpracą międzynarodową w regionie bałtyckim, mają realną możliwość jej podjęcia po zakończeniu seminarium, jak również – mają wstępny plan na projekt w ramach programu „Europa dla obywateli”.

Celem seminarium jest przekazanie informacji o priorytetach i zasadach programu, wymiana pomysłów i dobrych praktyk, zainspirowanie do działań obywatelskich w ramach programu oraz – stworzenie przestrzeni do nawiązania partnerstw międzynarodowych w regionie, które zaowocują dobrej jakości projektami i współpracą międzynarodową w ramach programu „Europa dla obywateli”. Podczas spotkania planowane są wystąpienia i prezentacje najlepszych praktyk w programie „Europa dla obywateli”, a znaczna część programu ma być poświęcona na pracę metodą warsztatową nad planowanymi przez uczestników projektami międzynarodowymi.

Seminarium goszczone będzie przez Łotewski Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” i odbędzie się w Rydze w dniach 18-20 października 2017 r. Seminarium będzie w całości prowadzone w języku angielskim.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłaszanie się poprzez formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie głównej wydarzenia. Formularz należy wypełnić w języku angielskim.

Termin zgłoszeń upływa 18 września 2017 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, każdy z Punktów Kontaktowych będzie dokonywał selekcji uczestników na podstawie informacji zamieszczonych w zgłoszeniu.

Polski Punkt Kontaktowy pokrywa koszty podróży oraz zakwaterowania zakwalifikowanych do udziału osób. Koszt organizacji i logistyki wydarzenia, jak również posiłków podczas seminarium, pokrywa Łotewski Punkt Kontaktowy.

Szczegółowe informacje oraz plan spotkania znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia: www.balticseacontact.eu/bsc2017.


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli”
Miejsce: Ryga, Łotwa
Data wydarzenia: od 2017-10-18 do 2017-10-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • aktywność obywatelska
 • działalność międzynarodowa
 • edukacja
 • fundusze, fundraising, finansowanie
 • integracja europejska
 • miasto
 • partnerstwa międzynarodowe
 • społeczeństwo obywatelskie
 • wielokulturowość
 • wspólnoty i społeczności lokalne
 • współpraca z administracją