Przejdź do treści głównej

Okiem Młodych 2018: startuje nabór filmów konkursowych!

autor(ka): Organizatorzy
2017-09-06, 12:44
archiwalne
Emocje po jubileuszowej, dziesiątej edycji nie opadły jeszcze od finału w czerwcu, a tymczasem organizatorzy ogłaszają początek naboru filmów do przyszłorocznego, jedenastego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Twórcy mogą przesyłać swoje krótkie metraże dokumentalne od początku września aż do 14. lutego 2018 r.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji Festiwalu jury w składzie: Dorota Wardęszkiewicz, Karolina Bielawska oraz Katarzyna Mąka-Malatyńska przyznało Grand Prix „Złote Oko”, którą otrzymał Jakub Radej za film „Proch”. Nagrodę Specjalną kapituła przekazała Stanisławowi Cuske za film „Wyścig”. Jury wyróżniło również ‘Prezent’ Sylwii Rosak i ‘Olbrzyma’ Marcina Podolca. Natomiast statuetkę „Młode Oko” za wygraną w Konkursie Młodzieżowym jury w składzie: Emi Buchwald, Katarzyna Boratyn oraz Jan Pelczar przyznało „Pani Renie od aniołów” Aleksandry Folczak, która zdobyła również Nagrodę Publiczności. Warto wspomnieć również o nazwiskach nagrodzonych podczas poprzednich edycji Festiwalu. Byli to między innymi: Bartosz Kruhlik, Piotr Sułkowski, Grzegorz Zariczny, Marta Prus, Marcin Podolec czy Emi Buchwald, tworzący obecnie mocną część polskiego rynku kinematografii dokumentalnej.

Dziesiąta edycja „Okiem Młodych”, dzięki zmianie terminu z września na czerwiec, obfitowała w pokazy zaplanowane w otwartych przestrzeniach, co dodatkowo ociepliło klimat świdnickiego Festiwalu. Podtrzymując założenie wyjścia poza salę teatralną, jedenastą edycję organizatorzy zaplanowali na kwiecień przyszłego roku. Już teraz znamy szczegóły dotyczące naboru filmów do konkursów - czas przeznaczony na przesłanie zgłoszeń będzie znacznie dłuższy niż zwykle. To ukłon w stronę tych, którzy aktualnie pracują nad swoim filmem lub dopiero planują rozpocząć działanie. Twórcy mogą przesyłać swoje krótkie metraże dokumentalne od początku września aż do 14. lutego 2018 r.

„Okiem Młodych” to festiwal, którego trzonem są dwa konkursy. Pierwszy z nich - Konkurs Główny, skierowany jest do twórców (amatorów, studentów szkół filmowych etc.) zarówno z Polski, jak również z zagranicy; którzy nie ukończyli 30. roku życia. Po raz trzeci w Konkursie Młodzieżowym swoich sił mogą spróbować także amatorzy do 21. roku życia. Czas trwania filmów zgłaszanych do konkursów nie może przekraczać 30 minut. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.okiemmlodych.pl/nabor/.

Jak wygląda harmonogram konkursów? Od teraz do 14. lutego przyszłego roku organizatorzy przyjmują zgłoszenia od twórców. Po tym terminie komisja wyselekcjonuje najlepsze tytuły i do 28. lutego ogłosi je w swoich kanałach społecznościowych. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www oraz fanpage’a ‘Okiem Młodych.

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się w Świdnicy między 18 a 22 kwietnia 2018 r. Na Festiwal zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.


11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych"
http://www.okiemmlodych.pl/
https://www.facebook.com/okiemmlodych/
https://www.instagram.com/festiwalokiemmlodych/


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-09-06 do 2018-02-14
Organizator:

Wrocławska Fundacja Filmowa

Adres:

Kościuszki 35A, 50-011 Wrocław, woj. DS

Tel.:

664 084 949

Faks:

22 207 25 11

E-mail:

wrocff@wrocff.com.pl

Www:

http://www.wrocff.com.pl 

Organizator:

Świdnicki Ośrodek Kultury

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • młodzież
  • sztuka