Przejdź do treści głównej

„OdLOTTOwa jazda z OSHEE” zbliża się do mety

autor(ka): Organizatorzy
2017-09-07, 12:51
archiwalne
„OdLOTTOwa jazda z OSHEE” zbliża się do mety. W ciągu półtora miesiąca osoby zaangażowane w akcję przejechały na rowerze ponad 6 milionów kilometrów. Akcja potrwa jeszcze do 15 września br.

Tego lata, jeżdżąc na rowerze, możesz pomóc nie tylko swojemu zdrowiu, ale także wesprzeć wybraną fundację w ramach akcji „OdLOTTOwa jazda z OSHEE”, która rozpoczęła się na początku lipca i potrwa jeszcze do 15 września br. Dotychczas do programu włączyło się ponad 13 tysięcy osób, które łącznie przejechały 6 400 000 kilometrów. Pokonany dystans rowerzyści przekazali do puli wybranych przez siebie organizacji, rywalizujących o dofinansowanie projektów społecznych. W ten sposób można wspomóc m.in. uruchomienie Centrum Rehabilitacyjnego dla osób po amputacjach, czy stworzenie otwartej przestrzeni kulturalnej dla mieszkańców Częstochowy.

Ponad miesiąc po rozpoczęciu 2. etapu „OdLOTTOwej jazdy z OSHEE”, rowerzyści zaangażowani w akcję nie zwalniają tempa. Od 3. lipca entuzjaści dwóch kółek pokonali już łącznie ponad 6.4 miliona kilometrów. To dystans równy 160 okrążeniom Ziemi po równiku! Dotychczasowe rezultaty akcji pokazują, że odległość wręcz kosmiczna dla pojedynczego rowerzysty (równa 8 podróżom w tę i z powrotem na księżyc!), w przypadku zaangażowania grupy miłośników rowerowych przejażdżek, jest wyłącznie kwestią czasu. 13 100 osób wkręconych w pomaganie pokonało ten dystans w mniej niż 60 dni, poświęcając na to łącznie czas, sumujący się do 143 lat i spalając podczas jazdy ponad 240 milionów kalorii.

Do programu „OdLOTTOwa jazda z OSHEE” można przyłączyć się w dowolnym momencie trwania akcji. Wystarczy zgłosić się do wybranej drużyny na stronie aplikacji Endomondo – wówczas zebrane przez uczestnika podczas jazdy na rowerze kilometry zostaną zsumowane na rzecz wybranej organizacji społecznej. Trwający 2. etap inicjatywy LOTTO i OSHEE, do którego zakwalifikowało się 50 wyłonionych w konkursie organizacji z całej Polski, to rywalizacja sportowa między entuzjastami poruszania się na dwóch kółkach, którzy poprzez swoją jazdę chcą wspomóc lokalne akcje społeczne. Zadaniem uczestników akcji jest zgromadzenie jak największej liczby kilometrów, przejechanych na rowerach na rzecz wybranej organizacji. Najpopularniejsze 4 organizacje, które uzbierają największą liczbę kilometrów, otrzymają od Fundacji nagrody pieniężne w postaci dofinansowania projektów zgłoszonych w konkursie. Łączna wartość nagród to 380 tysięcy złotych.

Pełna lista organizacji uczestniczących w konkursie znajduje się na stronie inicjatywy „odLOTTOwa jazda z OSHEE”.


LOGO

Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-09-07 do 2017-09-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • rowery
  • sport