Przejdź do treści głównej

Łódź. „Uśmiech łączy pokolenia” – bajeczny, międzypokoleniowy piknik Fundacji „Dr Clown” dla rodzin

autor(ka): Fundacja "Dr Clown"
2017-09-07, 16:37
archiwalne
To będzie niecodzienna okazja, by dzieci i seniorzy mogli wspólnie miło spędzić czas na zabawie w bajecznej atmosferze. Fundacja „Dr Clown” zaprasza wszystkich zainteresowanych 9 września na międzypokoleniowy piknik „Uśmiech łączy pokolenia”. Będą takie atrakcje, jak niepowtarzalne prezenty hand-made, pokazy artystyczne, nauka żonglerki, wielkie bańki mydlane, chodzenie po linie i gra terenowa z nagrodami.

Gospodarzami będą „doktorzy clowni” i mieszkańcy łódzkiego DPS, bo, jak przekonuje Fundacja „Dr Clown”, „każdy może pomagać” i dzielić się radością.

Przy pomocy działaczy Fundacji „Dr Clown” Seniorzy - podopieczni DPS przy ul. Narutowicza 114 - zapraszają na dzieci i całe rodziny na niezwykły piknik. Będą niesamowite, ręcznie robione prezenty, występy artystyczne seniorów, tańce, pokazy kuglarskie, capoeiry i inne.

– Nasza fundacja, w ramach projektu "Seniorzy - dla siebie i dla innych!", podjęła się przedsięwzięcia połączenia dwóch grup wiekowych za pomocą wspólnego mianownika - uśmiechu. Przy naszej pomocy Seniorzy - podopieczni DPS przy ul. Narutowicza 114 - zapraszają na piknik dzieci. Od kilku tygodni bardzo się do tego przygotowują na naszych warsztatach. Powstają m.in. upominki dla wszystkich dzieci. Przeważnie to szkoły i przedszkola odwiedzają seniorów, aby umilić im czas. Teraz czas na rewanż! – opowiada Katarzyna Szczęsna, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Łodzi, koordynatorka projektu.

Na pikniku nie zabraknie atrakcji oferowanych przez „doktorów clownów” – wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”, którzy na co dzień prowadzą „Terapię śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych, czerpiąc m.in. z pedagogiki cyrku i bajkoterapii. Kolorowo ubrani „doktorzy clowni” poprowadzą warsztaty z żonglerki, zaproszą na chodzenie po linie, pokaz sztuczek kuglarskich, w świat wielkich baniek mydlanych i do bajecznej „Bajkofabryki”, w której będzie można samodzielnie stworzyć bajki, pacynki i bajkowe gadżety. Inne atrakcje to m.in. występ chóru Canto Allegro, Manufaktury Sztuki Capoeira, szkoły tańca Cisek i joga śmiechu z Jackiem Kołakowskim.

– To niecodzienne wydarzenie: mieszkańcy DPS, którzy na co dzień potrzebują pomocy i zainteresowania, robią coś fantastycznego dla innych. Udowodnili, że każdy może pomagać, niezależnie od swojej sytuacji życiowej i zdrowotnej. A my ze swojej strony połączymy to wielkim uśmiechem, który "leczy " i mamy nadzieję na świetną zabawę i wiele wzruszeń – opowiada Katarzyna Szczęsna, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Łodzi.

– DPS nie zawsze dobrze się kojarzy, my jednak postanowiliśmy odczarować to miejsce. A z naszego doświadczenia wiemy, że dzieci lubią kontakt ze starszymi ludźmi, bo dla nich są to nieocenieni i mądrzy „babcie i dziadkowie” – dodaje Katarzyna Szczęsna z Fundacji „Dr Clown”.

Piknik jest częścią projektu "Seniorzy - dla siebie i dla innych!", w ramach którego łódzki oddział Fundacji „Dr Clown” prowadzi spotkania, warsztaty i inne działania dedykowane seniorom i nie tylko. Projekt został sfinansowany z grantu TESCO „Decydujesz-Pomagamy”.

Piknik „Uśmiech łączy pokolenia” odbędzie się w sobotę 9 września w godz. 14-17 w ogrodzie DPS przy ul. Narutowicza 114. Wstęp wolny.

Dodatkowe informacje: www.facebook.com/fundacja.drclown.lodz

Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą” polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2016 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili około 60 000 podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Wolontariusze Oddziału Fundacji „Dr Clown” w Łodzi w 2016 roku dotarli do ponad 1700 osób w szpitalach i placówkach specjalnych w Łodzi i okolicach.

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl, www.facebook.com/fundacja.drclown.lodz, www.facebook.com/fundacja.dr.clown


Źródło: Fundacja "Dr Clown"
Data wydarzenia: 2017-09-09
Organizator:

Fundacja "Dr Clown"

Adres:

Jagiellońska 58 lok. 128A, 03-468 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 854 05 01

Faks:

22 266 81 53

E-mail:

info@drclown.pl

Www:

http://www.drclown.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • dzieci
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • rozrywka
  • seniorzy
  • wolontariusze