Przejdź do treści głównej

Szkoła Liderów Miasta Ełku - startujemy z naborem

autor(ka): Maciej Juchniewicz (UM Ełk)
2017-09-12, 08:54
bezpłatne
archiwalne
Ełk to kolejne miasto, po Mielcu i Legionowie, w którym realizowany będzie program Szkoła Liderów Miasta. Od 12 do 28 września trwa rekrutacja do bezpłatnego programu. Szkoła Liderów Miasta to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Uczestnic wezmą udział m.in. w cyklu szkoleń i warsztatów.

11 września Prezydent Tomasz Andrukiewicz, Członek Zarządu Veolia Term Północ Jacek Talko, Członek Zarządu Fundacji Veolia Polska Izabela Rakuć-Kochaniak oraz Katarzyna Czayka-Chełmińska Prezeska Fundacji Szkoła Liderów podpisali porozumienie dotyczące realizacji programu w Ełku.

Szkoła Liderów Miasta to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach. Zależy mi, by Miasto Ełk dysponowało siecią kompetentnych liderów, których potencjał, energia, pomysły i zaangażowanie będzie można połączyć dla lepszego rozwoju naszego miasta – mówi Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Miasta.

Grupa Veolia od dwudziestu 20 lat jest sprawdzonym partnerem samorządów. Pomaga budować relacje pomiędzy biznesem, organizacjami pozarządowymi i samorządami. Fundacja Veolia także nieustannie wspiera samorządy i lokalne społeczności, zapewniając współpracę w dobrym klimacie. Bardzo zależy nam na szerzeniu świadomości obywatelskiej wśród mieszkańców miast. Tym bardziej więc cieszymy się, że swoją wiedzą i doświadczeniem możemy wesprzeć również Ełk i jego mieszkańców. Zawsze podkreślamy, że warto kreować lokalnych liderów i motywować społeczność lokalną do inicjowania zmian, służących harmonijnemu rozwojowi miasta i samorządności -– mówi Jowita Mytnik-Skała, Prezes Fundacji Veolia Polska.

Partnerem strategicznym projektu Szkoła Liderów Miast jest Fundacja Veolia Polska, która zapewnia również wsparcie eksperckie. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Do udziale w Szkole zapraszamy kilkunastoosobową grupę uczestników reprezentujących różne grupy, organizacje, inicjatywy, firmy i spółki, administrację publiczną, samorząd, partie polityczne, interesy i poglądy. Uczestników, których wyłoni Rada Programowa, musi charakteryzować silny potencjał liderski, rozpoznawalność w środowisku oraz chęć współpracy na rzecz rozwoju miasta. Wezmą oni udział w cyklu szkoleń i warsztatów obejmujących trening liderski, warsztaty z zarządzania zespołem i komunikacji, zarządzania zmianą czy konfliktem, panele eksperckie itp. Warsztatom towarzyszyć będą seminaria miejskie „Zrozumieć miasto” oraz tzw. akcje miejskie, czyli działania realizowane przez uczestników na rzecz miasta w różnych obszarach takich jak edukacja, kultura, sport, środowisko itp. Program potrwa od września 2017 roku do maja 2018 roku.

Rekrutacja do programu Szkoła Liderów Miasta ruszyła 12 września i potrwa do 28 września br. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz w tym linku.

Profil uczestnika

Do Szkoły Liderów Miasta Ełku zapraszamy osoby, które:

 • aktywnie działają lub pracują w Ełku (w instytucjach publicznych/samorządzie lub w biznesie lub w organizacjach pozarządowych lub lokalnych mediach) od przynajmniej 3 lat;
 • są liderami grup miejskich, które mają wpływ na miasto – kluby sportowe, sekcje hobbystyczne, etc.
 • mają dokonania w obszarze swojej działalności zawodowej lub społecznej;
 • są rozpoznawalne w swoim środowisku i potrafią zmobilizować/zgromadzić wokół siebie grupę ludzi do wspólnego działania;
 • wiążą swoją przyszłość z Ełkiem i jego rozwojem.

Program Szkoły

W ramach programu uczestnicy wezmą udział w:

 • zaawansowanym kursie przywództwa, przejdą warsztaty umiejętności przywódczych, komunikacji, myślenia strategicznego,
 • seminariach „Zrozumieć Ełk” związanych z historią, kulturą, społeczeństwem i polityką,
 • budowaniu zespołu aktywnych liderów Ełku oraz lokalnym networkingu,
 • akcjach miejskich polegających na wspólnym tworzeniu lokalnego projektu, jako odpowiedzi na najważniejsze wyzwania Ełku i wykorzystywaniu zdobytych umiejętności na rzecz rozwoju miasta,
 • spotkaniach z wybitnymi ekspertami w dziedzinie rozwoju miast i przywództwa lokalnego itp.

Harmonogram

11 – 28 września 2017r. Rekrutacja do projektu

6 października 2017r. Ogłoszenie listy uczestników

13 – 15 października 2017r. Warsztaty inaugurujące Szkołę Liderów Miasta Ełku
16 – 18 listopada 2017r. II Zjazd Szkoły Liderów Miasta Ełk
1 – 3 grudnia 2017r. III Zjazd Szkoły Liderów Miasta Ełk
16 – 18 lutego 2018r. IV Zjazd Szkoły Liderów Miasta Ełk
13 kwietnia 2018r. Konferencja Podsumowująca Szkołę Liderów Miasta Ełku\

Sposób zgłoszenia i rekrutacja

Aby zgłosić się do udziału w programie należy:

 • wypełnić formularz zgłoszeniowy online
 • dołączyć 1 list rekomendacyjny na adres

Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 września 2017.

Komisja rekrutacyjna po weryfikacji formalnej zgłoszeń wybierze kandydatów zakwalifikowanych do programu. W przypadku dużej liczby zgłoszeń Komisja przeprowadzi z wybranymi kandydatami rozmowy rekrutacyjne.

6 października 2017r. na naszej stronie internetowej www.szkola-liderow.pl opublikujemy listę 18 uczestniczek i uczestników programu.

Kontakt:

Fundacja Szkoła Liderów: Klaudia Wojciechowska, , tel. 691 022 426

Urząd Miasta Ełku: Maciej Juchniewicz, , tel. 87 73 26 186


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Fundacja Szkoła Liderów
Miejsce: Ełk
Data wydarzenia: od 2017-09-12 do 2017-09-28
Organizator:

Urząd Miasta Ełku

Www:

http://www.elk.pl/ 

Organizator:

Fundacja Szkoła Liderów

Www:

http://www.szkola-liderow.pl/ 

Organizator:

Fundacja Veolia Polska

Www:

http://fundacja.veolia.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • aktywność lokalna
 • aktywność obywatelska
 • diagnoza potrzeb
 • inicjatywy oddolne
 • miasto
 • partycypacja
 • rozwój lokalny
 • ruchy miejskie
 • społecznicy
 • wspólnoty i społeczności lokalne