Przejdź do treści głównej

Nowa Ruda. "Jesteśmy gotowi na sukces" - rozdanie dyplomów czeladniczych dla uczestników projektu

archiwalne
14 września br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbędzie się uroczyste rozdanie dyplomów czeladniczych uczestnikom projektu „Jesteśmy gotowi na sukces”. 11 osób, które przez pół roku brało udział w kursach zawodowych, odbierze certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nich umiejętności. Jest to ich prawdziwy sukces, ponieważ uczestnicy projektu to osoby, które należały do grupy zagrożonej bezrobociem i wykluczeniem społecznym.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego jest liderem projektu.

Projekt „Jesteśmy gotowi na sukces” wystartował w styczniu i jest skierowany do mieszkańców Nowej Rudy. Jego głównym celem jest wsparcie osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym i przygotowanie ich do aktywnego powrotu do życia społecznego oraz zawodowego. W ramach projektu zorganizowano działania szkoleniowe, warsztatowe, doradcze oraz kursy kwalifikacyjne, a także: pracę socjalna, poradnictwo zawodowe, wsparcie dla uczestników i ich rodzin, szkołę rodziców, przygotowanie do wolontariatu, kursy zawodowe, specjalistyczne poradnictwo i pośrednictwo pracy.

11 uczestników (10 pań i 1 pan), którzy wzięli udział w pierwszej edycji projektu, ukończyło cały cykl szkoleń w wybranym przez siebie zawodzie - ślusarz, cukiernik i kucharz. Kursy zorganizował partner projektu - Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu. Po zdaniu z sukcesem egzaminów, w najbliższy czwartek uczestnicy otrzymają tytuł zawodowy i dyplom czeladnika.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozdania dyplomów w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie (ul. Strzelecka 2A), która rozpocznie się o godz. 10:00. Certyfikaty uczestnikom wręczy prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu - Zbigniew Ładziński. W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Kłodzku, Urzędu Pracy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, a także wszyscy partnerzy projektu.


Źródło: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Data wydarzenia: 2017-09-14
Organizator:

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Adres:

Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS

Tel.:

74 850 03 00

Faks:

74 850 03 05

E-mail:

sekretariat@krzyzowa.org.pl

Www:

http://www.krzyzowa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • ekonomia, rynek pracy
  • osoby bezrobotne
  • rozwój zawodowy