Przejdź do treści głównej

Poznań. Bezpłatne szkolenie "Masz Głos: Partycypacja społeczna w rozwoju lokalnym"

autor(ka): Grzegorz Borys
2017-09-13, 08:54
bezpłatne
archiwalne
20 września 2017 r. (środa) w godz. od 10:00 do 16:00, Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (sala posiedzeń nr 2), Al. Niepodległości 34. W programie bezpłatnego spotkania m.in.: 1) Wprowadzenie do Akcji Masz Głos - informacje o edycji 2017/2018.; 2) Akcja Masz Głos - przykładowe działania, dobre praktyki; 3) Szkolenie pt. Partycypacja społeczna w rozwoju lokalnym; 4) Podstawy funkcjonowania samorządu terytorialnego; 5) Konsultacje.

Szkolenie organizowane jest w ramach ogólnpolskiej akcji Masz Głos, która angażuje zarówno mieszkańców i mieszkanki, jak i władze lokalne do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Organizowana jest, aby włączać mieszkańców i mieszkanki w życie publiczne, zachęcać do działania i pokazywać, że mogą być współodpowiedzialni za losy swojej gminy.

W tym roku nabór do akcji Masz Głos trwa do 30 września. Dla zainteresowanych zaplanowano bezpłatne szkolenia we wszystkich województwach. Uczestnicy zdobędą wiedzę o samej akcji, a także o wybranych narzędziach, które ułatwią im działanie w lokalnej społeczności m.in o tym czym jest inicjatywa lokalna i uchwałodawcza, jak wpływać na budżet gminy, czy jak angażować mieszkańców metodą organizowania społecznego.

Każda edycja trwa około dziesięciu miesięcy i przez cały ten czas wszyscy uczestnicy są wspierani przez ekspertów i koordynatorów z Fundacji im. Stefana Batorego oraz organizacji partnerskich. Przy organizacji swoich działań mogą skorzystać z ich doświadczenia, zasięgnąć rady i pomocy m.in. w aktywizowaniu swoich społeczności lokalnych, dowiedzieć się jak budować dialog mieszkańców z samorządem, a także jak integrować wokół rozwiązywania problemów w gminie.

W akcji mogą wziąć udział organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy organizujący się w grupy nieformalne, a także młodzieżowe rady gminy, rady osiedlowe, domy kultury, biblioteki i sołectwa, media, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku, portale informacyjne i wszyscy, którym zależy na aktywizowaniu społeczności lokalnej.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje o akcji i szkoleniach wojewódzkich na stronie www.maszglos.pl

Organizatorem akcji jest Fundacja im. Stefana Batorego. Na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego partnerem jest Fundacja Aktywności Lokalnej. Pozostali partnerzy w kraju to: Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Stowarzyszeniem POLITES.

Serdecznie zapraszamy!


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, woj. Wielkopolskie
Data wydarzenia: 2017-09-20
Organizator:

Fundacja Aktywności Lokalnej

Adres:

Lipowa 6a, 62-040 Puszczykowo, woj. Wielkopolskie

Tel.:

663 836 373

E-mail:

biuro@fal.org.pl

Www:

http://www.fal.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • partnerstwo
  • partycypacja
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją