Przejdź do treści głównej

JugendFestivalMłodych już 23 września w Opolu!

autor(ka): Joanna Hassa
2017-09-14, 10:10
archiwalne
To będzie wyjątkowe wydarzenie dla młodzieży: JugendFestivalMłodych, który odbędzie się 23 września w Opolu. W tym dniu na młodzież czekają liczne atrakcje, między innymi warsztaty beat boxu, koncerty zespołów czy finał konkursu SUPERSTAR – a to tylko niewielka część bogatego programu imprezy.

JugendFestivalMłodych to pierwsze tego typu wydarzenie, która odbędzie się w województwie opolskim. 23 września w DOmuEXPO w Opolu w centrum uwagi znajdzie się młodzież zainteresowana kulturą i językiem niemieckim. Zapraszając szerokie grono partnerów, organizacji i instytucji pracujących na co dzień z ludźmi młodymi, organizatorzy zaproponują szeroki wachlarz aktywności, dzięki którym każdy z obecnych na festiwalu młodych będzie miał szansę sprawdzić swoje możliwości, odkryć swoje talenty, a nawet znaleźć nowe formy aktywności pozalekcyjnych. Będzie to dzień pełen wrażeń, z licznymi atrakcjami. Na scenie wystąpią m.in. grupa muzyczna Companieros, Chwila Nieuwagi, Schlesien Gebiet oraz 4 x Sample Beatboxcrew, a główną imprezą towarzysząca festiwalu będzie konkurs piosenki SUPERSTAR 2017.

Przygotowania do imprezy koordynowane są przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce we współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim. Biorą w nich również udział partnerzy, dzięki którym JugendFestivalMłodych będzie dla uczestników okazją, żeby spróbować czegoś zupełnie nowego. Goście festiwalu będą mogli między innymi sprawdzić się na ścianie wspinaczkowej, po występie grupy monocyklistów z Żywocic będzie także spróbować swoich sił w jeździe na jednokołowcu. Kolejnymi atrakcjami będą warsztaty beat boksu wraz z 4 x Sample Beatboxcrew, a przedstawiciele kół naukowych Politechniki Opolskiej zaprezentują roboty i drony. Ponadto odbędą się warsztaty animacji językowej oraz warsztaty graficzne „Murale”. Dobrej muzyki będzie można nie tylko posłuchać, ale również popracować nad własnymi umiejętnościami w trakcie warsztatów wokalnych – a to tylko część przygotowywanych atrakcji.

Na festiwalu nie zabraknie licznych stanowisk organizacji pracujących na rzecz młodzieży. Na stoiskach zaprezentują swoją ofertę m.in. Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na śląsku Opolskim, Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, Instytut do spraw współpracy kulturalnej z zagranicą, Dom Współpracy Polsko Niemieckiej, Instytut Goethego, Polsko-Niemiecka Współpracy Młodzieży, Niemieckie Towarzystwo Oświatowe, Centralna Biblioteka Josepha von Eichendorffa w Opolu i inni.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: SKGD
Miejsce: DomEXPO, ul. Kępska 8, Opole, woj. opolskie
Data wydarzenia: 2017-09-23
Organizator:

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

Adres:

Konopnickiej 6, 45-004 Opole, woj. OP

Tel.:

77 402 10 70

Faks:

77 466 63 53

E-mail:

tskn@tskn.vdg.pl

Www:

http://skgd.pl 

Organizator:

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Adres:

Krupnicza 15, 45-013 Opole, woj. OP

Tel.:

77 453 85 07

Faks:

77 453 85 07

E-mail:

vdg@vdg.pl

Www:

http://vdg.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • rozrywka
  • wielokulturowość