Przejdź do treści głównej

Bruksela. Warsztaty "Program Interreg Europa na Europejskim Tygodniu Miast i Regionów"

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-09-22, 23:32
bezpłatne
archiwalne
Program Interreg Europa będzie obecny na Europejskim Tygodniu Miast i Regionów (9-12 października 2017 r., Bruksela). Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne czterodniowe wydarzenie w Brukseli, podczas którego urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji, a także eksperci i naukowcy mogą się dzielić dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego.
Na początku października ok. 6 tys. uczestników i 600 prelegentów z całej Europy i spoza niej gromadzi się w Brukseli, by wziąć udział w programie ok. 100 warsztatów, debat, wystaw i wydarzeń służących nawiązaniu kontaktów, dotyczących rozwoju lokalnego i regionalnego. Co roku organizatorzy dostosowują program do konkretnego kontekstu programu UE. Udział w imprezie jest bezpłatny.
 
Regiony i miasta uczestniczą w opracowywaniu większości polityk UE. Władze publiczne szczebla niższego niż krajowy w UE odpowiadają za jedną trzecią wydatków publicznych (2 100 mld EUR rocznie) oraz dwie trzecie inwestycji publicznych (około 200 mld EUR), które często wydatkowane są według przepisów prawnych UE.
 
Europejski Tydzień Regionów i Miast to wydarzenie współorganizowane przez Komitet Regionów UE (KR) i Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG REGIO).
 
Strona Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast: http://ec.europa.eu/regional_policy/regions-and-cities/2017/index.cfm
 
 

Wspólny Sekretariat Programu Interreg Europa zaprasza na warsztaty dotyczące Programu:

  • 10 października, godz. 11:15-13:00: Explore good practices with the Interreg Europe Policy Learning Platform (kod 10C14)
  • 11 października, godz. 11:15-13:00: Interreg Europe: ‘transforming learning into actions’ (kod 11C72)
  • 11 października, godz. 14:30-17:00: Addressing urban and regional challenges through public procurement - ESPON, INTERACT, Interreg Europe and URBACT will provide examples of progressive procurement that emerge across Europe, (kod 11C120)

Warsztaty odbędą się w Komitecie Regionów (Jacques Delors, Atrium 5).

Praktyków zajmujących się polityką regionalną Wspólny Sekretariat zaprasza do specjalnego studia - Studio Storytelling, w którym będą mogli oni opowiedzieć o dobrych praktykach, innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych we własnych regionach.


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich 2014-2020, Komitet Regionów
Miejsce: Bruksela, Belgia
Data wydarzenia: od 2017-10-10 do 2017-10-11
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze strukturalne
  • miasto
  • rozwój lokalny
  • rozwój regionalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne