Przejdź do treści głównej

Konferencja "Razem dla Środowiska" dedykowana tematyce niepełnosprawności w Mławie

autor(ka): Urząd Miasta Mława
2017-09-26, 12:27
archiwalne
Burmistrz Miasta Mława oraz firma SUEZ Polska zapraszają do wzięcia udziału w konferencji „Razem dla Środowiska”, która odbędzie się 4 października 2017 r. w Mławie. Konferencja dedykowana jest tematyce niepełnosprawności.

Jej hasło przewodnie jest nieprzypadkowe. Słowu „Środowisko” nadajemy szerokie znaczenie rozumiejąc je z jednej strony jako przyrodę i otoczenie związane z naturą i zasobami naturalnymi, z drugiej zaś strony poszerzamy je o otoczenie społeczne, na które składają się ludzie, troska o ich potrzeby, szczęście, godność. To troska o kulturę i rozwój człowieka w jego środowisku społecznym w wymiarze fizycznym, duchowym i psychicznym oraz naturalnym.

Miasto Mława i SUEZ Polska rozpoczęły współpracę na płaszczyźnie biznesowej, zorientowanej na polepszenie jakości życia mieszkańców poprzez budowę oczyszczalni ścieków. Dziś tę współpracę rozszerzamy o działania społeczne. Wierzymy bowiem, że partnerstwo, współpraca, aktywne działanie pozwalają wypracować kreatywne rozwiązania, korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron.

Do tej współpracy chcemy zachęcić także Państwa uznając, że im więcej nas będzie uczestniczyć w działaniach społecznych, tym lepszy będzie świat oraz życie ludzi.

Pierwszą konferencję dedykujemy tematowi niepełnosprawności. Chcemy poruszyć m.in. tematy związane z integracją społeczną, aktywizacją zawodową, zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością, pokazać ciekawe, dobre praktyki w tym zakresie, aby ośmielać i inspirować do nowych działań na miarę współczesnego świata. Chcemy wręcz dać konkretne wskazówki jak realizować projekty, zaprezentować ludzi, którzy odnieśli sukcesy i mogą dać wsparcie innym

w realizacji nowych inicjatyw.

Konferencja odbędzie się 4 października 2017 (środa) o godz. 10.00 w kinie MDK, Stary Rynek 13, Mława.

Przed konferencją o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie muralu (ul. Powstańców Styczniowych 3, Mława), który powstał w ramach akcji społecznej Nawidzę.

W załączeniu program konferencji.

Podczas konferencji będzie można otrzymać, specjalnie przygotowaną publikację p.t. „Praktyczny informator dla osób z niepełnosprawnością”

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia, adres e-mail: , bądź tel. 604417109.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Urząd Miasta Mława
Data wydarzenia: 2017-10-04
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z biznesem