Przejdź do treści głównej

Opole. Spotkanie: Kobiety w dialogu

autor(ka): Anna Kasperek
2017-09-27, 10:08
archiwalne
Fundacja Laboratorium Zmiany zaprasza na spotkanie pt. „Kobiety w dialogu”, które odbędzie się 7 października 2017 r. w godzinach od 10:00 do 18:00, w Studenckim Centrum Kultury przy ul. Katowickiej 95 w Opolu. Jeżeli ważne są dla Ciebie: problemy kobiet, dzielenie się doświadczeniem i wzajemne wsparcie, nie może Cię tu zabraknąć! Spotkanie zostanie poprowadzone w formule Open Space Technology, udział w nim jest bezpłatny.

Do czego doprowadzi dialog kobiet? Otwarte spotkanie opolanek i opolan

W Opolu brakuje wspólnej przestrzeni do rozmów, dzielenia się doświadczeniem i nawiązywaniem współpracy przez kobiety. Takie platformy pozwalają na wybrzmiewanie niezauważalnych dotychczas problemów, skuteczniejsze działanie zawiązanych koalicji, a co wydaje się najważniejsze z punktu widzenia miasta - zaangażowanie do tej pory nieaktywnych społecznie. Przykładem takiego spotkanie będzie wydarzenie “Kobiety w dialogu”, które odbędzie się 7 października 2017 r. w Studenckim Centrum Kultury

Całość odbędzie się w innowacyjnej formule Open Space Technology (znana też jako Metoda Otwartej Przestrzeni), dzięki której każda osoba będzie mogła zgłosić ważny dla niej temat do dyskusji. Twórca tej metody, Harrison Owen w 1983 roku zorganizował międzynarodową konferencję dla 250 uczestników. Zauważył jednak, że największe efekty przyniosły rozmowy podczas przerw kawowych. Na bazie tych doświadczeń opracował metodę, dzięki której grupa osób w krótkim czasie może wymienić się swoją wiedzą, przedyskutować ważne dla nich zagadnienia i znaleźć rozwiązania. Rozmowy będą odbywały się w małych grupach, co ułatwi uczestniczkom i uczestnikom zabieranie głosu. „Prawo dwóch stóp” natomiast umożliwi swobodne przemieszczanie i branie udziału w wielu dyskusjach. Spotkanie w „otwartej przestrzeni” będzie okazją do poznania nowych, ciekawych osób i szansą na podjęcie wspólnych inicjatyw.

Choć tytuł wskazuje, że uczestnikami będą głównie kobiety, to Fundacja Laboratorium Zmiany - organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają bez względu na płeć wszystkich tych, dla których problemy kobiet są ważne, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem, a także wspierać i wspólnie działać. Miejsce spotkania jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Ponadto w trakcie wydarzenia będzie funkcjonował kącik dla dzieci, co pozwoli rodzicom wziąć udział w rozmowach.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy: www.laboratoriumzmiany.org. Szczegółowe informacje są dostępne na fanpage fundacji lub pod numerem telefonu 696 320 626.

Wydarzenie jest organizowane w ramach "PROJEKT DZIEWCZYNY" sfinansowanego przez Fundacja Batorego

------------

Osoba do kontaktu: Karolina Pisz wiceprezeska Fundacji Laboratorium Zmiany, 606 200 967


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Laboratorium Zmiany
Miejsce: Studenckie Centrum Kultury, Katowicka 95, 45-061 Opole, woj. opolskie
Data wydarzenia: 2017-10-07
Organizator:

Fundacja Laboratorium Zmiany

Adres:

Polna 15, 49-100 Niemodlin, woj. OP

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • feminizm
  • inicjatywy oddolne
  • kobiety
  • mężczyźni