Przejdź do treści głównej

Gorzów Wielkopolski. Konferencja "Klucz do serca dziecka"

autor(ka): Anna Jakubowska
2017-10-03, 10:45
archiwalne
Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda zaprasza rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli i przedstawicieli trzeciego sektora na konferencję poświęconą wychowaniu dzieci i młodzieży. Odbędzie się ona 21 października br. w Akademii. im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Dzisiejszy obraz nastolatka a nawet adepta I-szej klasy szkoły podstawowej to często głowa pochylona nad tabletem, smart-fonem i tym podobnym koncentratorze uwagi. Czy trzeba walczyć z tym zjawiskiem zakazami czy zaakceptować te trendy, bo przecież „świat się zmienia” i „wszyscy tak mają”? A może warto znaleźć klucz do serca naszych dzieci i pomóc przeżywać ten pełen niepotrzebnych bodźców świat? W szukaniu tego klucza pomogą nam zaproszeni goście na konferencje połączone z warsztatami, które będą miały miejsce 21 października w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ul. Chopina 52. Będą to:

Robert Kościuszko - powieściopisarz, autor wielu książek dla młodzieży m.in. „Wojownika trzech światów”, ewangelizator, przyjaciel corocznego wydarzenia „Przystanek Jezus”.

Agnieszka Domowicz - pedagog, terapeuta, doradca rodzinny, inicjatorka wielu prorodzinnych projektów, m.in. „Stop seksualizacji dzieci”.

o. prof. dr hab. Kazimierz Lubowicki OMI - wieloletni duszpasterz małżeństw, założyciel i lider wrocławskiej wspólnoty „Umiłowany, umiłowana”.

Skupią się oni wokół tematów: „Dotknąć serca dziecka a nawet nastolatka”, „Net - okno na świat czy pułapka? Zagrożenia dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni”, „Scementowane Bogiem małżeństwo - fundament wychowawczy”.

Koszt uczestnictwa to 50zł lub 80 zł od pary małżeńskiej. Zapisy drogą mailową lub w zakrystii Parafii pw. św. Józefa do 17 października.

W pięknych słowach na konferencję zaprasza Pan Robert Kościuszko:

„Często spotykam zmartwionych rodziców, którzy mówią: „Nasze pociechy nie tylko stukają palcami w ekran smartfona, grając w coś lub spędzając każdą wolną chwilę ze znajomymi na Facebooku. One po prostu żyją już w całkiem innym, swoim świecie".
Czy zatem my, rodzice jesteśmy jeszcze w stanie odnaleźć nasze dzieci w tej ich nowoczesnej rzeczywistości? Czy mama i tata mają szansę wejść do zamkniętego pokoju nastolatka i zaproponować mu coś, co go zaciekawi, przyciągnie? Mam dla nas wszystkich dobrą wiadomość: to jest możliwe! Rodzina może być przestrzenią wspaniałej przygody, w której będziemy dzielić nie tylko codzienne, wspólne przeżycia, ale również naszą wiarę i wartości. Zapraszam”

Organizatorem konferencji jest parafia pw. Św. Józefa we współpracy ze Stowarzyszeniem Św. Eugeniusza de Mazenoda oraz Akademią im. Jakuba z Paradyża.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Wydarzenie na portalu Facebook
Miejsce: Akademia im. Jakuba z Paradyża, Chopina 52, 66-400 Gorzów Wielkopolski, woj. lubuskie
Data wydarzenia: 2017-10-21
Organizator:

Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda

Adres:

Śląska 7a, 66-400 Gorzów Wielkopolski, woj. lubuskie

Tel.:

798437317

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • oświata
  • rodziny