Przejdź do treści głównej

Orzeł Przedni - ambasadorem akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" - konsultacje

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2017-10-05, 14:05
"Proszę napiszcie, czy Wam się podoba projekt, może warto coś dodać, zmienić - zaprasza do konsultacji projektu" - pomysłodawca akcji - wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Uwagi można wysyłać na adres: dominik@cycling-recycling.eu.

"Śmieci skrzydeł nie mają. Znieś je w doliny na swoich nogach". Pod takim hasłem rusza edukacyjny projekt na rzecz czystości polskich gór. W masywie Brenty, w Dolomitach we Włoszech namawia do sprzątania niedźwiadek, w Polsce natomiast Orzeł Przedni, który został oficjalnie ambasadorem akcji "Śmieci skrzydeł nie mają". Będzie on namawiać turystów, aby nie zostawiali w schroniskach śmieci, które ze sobą wnoszą, ale zabierali je w doliny, tam segregowali i wrzucali do odpowiednich pojemników.

"Proszę napiszcie, czy Wam się podoba projekt, może warto coś dodać, zmienić - zaprasza do konsultacji projektu" - pomysłodawca i koordynator akcji - wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Uwagi można wysyłać na adres: : dominik@cycling-recycling.eu . W ramach akcji tabliczki z orłem (podobne jak w Dolomitach) będą montowane przy schroniskach. Dla schronisk będą też fundowane forki na śmieci. W planie także wspólne akcje i wyjścia w góry. Akcja będzie finansowana przez Koalicję "Recykling Górom", do której będą mogły przyłączać się samorządy, ngo's, firmy oraz osoby prywatne. Pierwsze akcje już na wiosnę 2018 - mówi Dominik Dobrowolski - zaczniemy od Sudetów - posłuchajcie i poczytajcie w Radiu Wrocław jak jest i jak będzie np. w Karkonoszach: http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/70914/Smieci-skrzydel-nie-maja-Wielkie-sprzatanie-Karkonoszy


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Polskie Góry
Data wydarzenia: od 2017-10-05 do 2018-10-31
Organizator:

Koalicja Recykling Górom

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.cycling-recycling.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling