Przejdź do treści głównej

Łódź. Koncert indyjskiej piosenkarki Sravanti i polskiego zespołu Orient Company

autor(ka): Maria Terajewicz-Napiórkowska
2017-10-10, 12:40
archiwalne
Stowarzyszenie Śpiewacze "Canto Sonoro" im. Zygmunta Gzelli zaprasza 13 października (piątek) o g. 19 na koncert piosenkarki Sravanti (India) z zespołem „Orient Company” (Polska). Artyści zaprezentują piosenki i pieśni indyjskie w nowoczesnej, europejskiej aranżacji.

Sravanti (Sravanti Sanyal Mazumdar) to profesjonalna piosenkarka, dziennikarka radiowa, producent radiowy i telewizyjny oraz aktorka. Urodzona w Darjeeling w Bengalu Zachodnim (Indie), ukończyła psychologię na Uniwersytecie w Kalkucie. Jako piosenkarka wydała wiele albumów w wytwórni EMI/HMV/SAREGAMA. Występuje od wielu lat z koncertami w Indiach i innych krajach. Dokonała nagrań z zespołem Austrian Jazz Band.

Sravanti zaśpiewa podczas koncertu utwory indyjskie, w tym przeboje z filmów Bollywood, pieśni Rabindranatha Tagore (laureat nagrody Nobla w roku 1913) i mantry. Będzie jej akompaniował oraz wykona kilka utworów instrumentalnych zespół „Orient Company” pod kierunkiem Lucyana (Lucjan Wesołowski), w którym zabrzmią instrumenty europejskie i orientalne, w tym sitar i indyjski flet "bansuri".

Cegiełki upoważniające do wejścia na koncert, w cenie 25 zł będzie można nabyć przed koncertem, a w cenie 20 zł w przedsprzedaży, przy wpłacie na konto.
Stowarzyszenie "Canto Sonoro" im. Zygmunta Gzelli
15 1240 5527 1111 0010 3977 7761
Rezerwacji prosimy dokonywać najpóźniej 2 dni przed koncertem pod adresem mailowym: . Rezerwacji można dokonywać również pod nr tel. 883 388 871.

Po koncercie zapraszamy na herbatkę i słodki poczęstunek.

*Całość wpłat uzyskana od darczyńców za cegiełki upoważniające do wejścia na spektakle Teatru No To Tu, w całości przekazywana jest na cele statutowe Stowarzyszenia "Canto Sonoro" im. Zygmunta Gzelli, które jest organem założycielskim Teatru. Dziękujemy.

Do zobaczenia w No To Tu Teatr, Plac Komuny Paryskiej 5a, Dom Technika.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Śpiewacze "Canto Sonoro" im. Zygmunta Gzelli
Miejsce: No To Tu Teatr, Plac Komuny Paryskiej 5a, Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: 2017-10-13
Organizator:

Stowarzyszenie Śpiewacze "Canto Sonoro" im. Zygmunta Gzelli

Adres:

Aleja Kościuszki 24 lok. 2b, 90-419 Łódź, woj. LD

E-mail:

maria.terajewicz@gmail.com

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność
  • kultura
  • sztuka
  • wielokulturowość