Przejdź do treści głównej

Zgłoś szkołę na spotkania w ramach akcji „Lekcja na 12 gwiazdek”

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-10-10, 21:54
archiwalne
Rusza druga edycja kampanii edukacyjnej dla szkół, która ma pokazać młodym Polakom, że mogą wpływać na decyzje podejmowane przez unijne instytucje. Akcję, której inicjatorem i współtwórcą jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, w roku szkolnym 2017/2018 realizują eksperci Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego ABSOLWENT przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kampania obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie.

Spotkania w ramach akcji „Lekcja na 12 gwiazdek” rozpoczną się 16 października 2017 r. i potrwają do końca roku szkolnego 2017/2018.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wysłać zgłoszenie: . Szkołę może zgłosić zarówno nauczyciel, jak i uczeń.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Akcję „Lekcja na 12 gwiazdek” wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Lekcje, skierowane do młodzieży ponadgimnazjalnej z miejscowości do 50 000 mieszkańców, są prowadzone przez dwuosobowy zespół - eksperta z zakresu integracji europejskiej oraz animatora młodzieżowego z własnych doświadczeniem europejskim. Spotkania (grupy co najmniej 30-osobowe) mogą odbywać się zarówno w szkołach jak i miejscach dziedzictwa kulturowego.

PROPOZYCJA WARSZTATÓW

Spotkania podzielone są na dwie części. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany szkołę np. możliwości pracy, studiów czy wolontariatu w UE.

W pierwszej edycji „Lekcji na 12 gwiazdek” uczestniczyło ponad 800 osób - uczniów i nauczycieli z 24 podkarpackich szkół. Ich uznanie dla zaproponowanej formuły wpłynęło na rozszerzenie kampanii na kolejne województwa.


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Data wydarzenia: od 2017-10-07 do 2018-06-08
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • demokracja
  • dialog społeczny
  • edukacja obywatelska
  • integracja europejska
  • młodzież
  • oświata