Przejdź do treści głównej

Kraków. Spotkanie obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego 60+

autor(ka): Fundacja Stańczyka
2017-10-11, 12:04
archiwalne
17 października 2017 r. w godzinach 11.30-14.00 w Integracyjnym Klubie Kultury Olsza w Krakowie (ul. Stanisława ze Skalbmierza 7) odbędzie się spotkanie Klubu Dyskusyjnego 60+, do udziału w którym zaprasza Fundacja Stańczyka, realizująca projekt Akademia Obywateli Trzeciego Wieku. Temat spotkania: “Udział seniorów w kształtowaniu życia społecznego”.

Podczas spotkania swoimi doświadczeniami i wiedzą podzielą się z uczestnikami:

Przemysław Dziewitek. Urodzony w Szczecinie w 1975 r, aktualnie mieszkający w Krakowie. Trener, coach, moderator. Absolwent socjologii UJ, ze specjalnością praca socjalna, absolwent Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Szkoły trenerów organizacji pozarządowych STOP, Szkoły Coachów Grupy TROP, Prezes Stowarzyszenia Pracownia Obywatelska, członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Brał udział w przygotowaniu pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Krakowie, by następnie skutecznie lobbować za wprowadzeniem BO w Urzędzie Miasta. Współprzewodniczący dwóch pierwszych kadencji Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Podejmuje również inicjatywy na rzecz włączania w procesy decyzyjne osób starszych, wraz z grupą seniorów zabiegał o utworzenie w Krakowie pierwszej Rady Seniorów. Członek zespołu eksperckiego przygotowującego Strategię Rozwoju Krakowa 2030. Koordynator procesu konsultacyjnego Strategii Rozwoju Kultury w Krakowie. Członek zespołu prezydenckiego przygotowującego regulamin konsultacji społecznych w Krakowie.

Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz. Fotografka prowadząca zajęcia w Centrum Aktywności Seniora. Na co dzień odkrywa potencjał nowohucian, zachęcając ich do rozmaitych akcji. Działa w grupie nieformalnej Aktywni Mieszkańcy os. Centrum D. Robimy różne fajne inicjatywy bo chcemy mieć ładniej. W Fundacji Ukryte Skrzydła stara się dbać o seniorów, dając im poczucie, że są ważni. W wolnym czasie wynajduje zaniedbane donice, skwery i rabaty i daje im nowe życie. Jeździ na rowerze przez cały rok.

Anna Piotrowska. Seniorka, aktywistka borkowska, która wraz z innymi mieszkańcami w 2005 roku doprowadziła do przekształcenia sąsiadujących z parkiem Solvay działek budowlanych w tereny zielone i włączenia ich do parku oraz zawieszenia wydanych już warunków zabudowy (wstępna zgoda na budowę).

Spotkanie to będzie pierwszym z pięciu spotkań Klubu Dyskusyjnego, które odbędą się do listopada na Prądniku Czerwonym. W każdym z nich będą uczestniczyli eksperci, którzy wprowadzą uczestników w temat i będą wzbogacali wspólną dyskusję swoją wiedzą. W trakcie każdego spotkania uczestnicy otrzymają poczęstunek.

Harmonogram spotkań:

● 17.10.2017 w godz. 11:30-14:00, Integracyjny Klub Kultury Olsza,

ul. Stanisława ze Skalbmierza 7

Temat spotkania: Udział seniorów w kształtowaniu życia społecznego

● 24.10.2017 w godz. 15:00-17:30, Gimnazjum nr 9 im. S. Wyspiańskiego

ul. K. Odnowiciela 2

Temat spotkania: Służba zdrowia prywatna i publiczna. Czy poprawa jest możliwa?

● 7.11.2017 w godz. 11:30-14:00, Integracyjny Klub Kultury Olsza,

ul. Stanisława ze Skalbmierza 7

Temat spotkania: Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych

● 14.11.2017 w godz. 15:00-17:30, Gimnazjum nr 9 im. S. Wyspiańskiego,

ul. K. Odnowiciela 2

Temat spotkania: Budownictwo mieszkaniowe dostosowane do potrzeb seniorów

● 23.11.2017 r. w godz. 11.30-14.00, Integracyjny Klub Kultury Olsza,

ul. Stanisława ze Skalbmierza 7

Temat spotkania: Sukcesy aktywistów społecznych – jak do tego doszło?

Do projektu można dołączyć:

• przez internet, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.seniorzy.stanczyk.org.pl

• telefonicznie (do końca października), koordynator - Krzysztof Florys: +48 601 698 175 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00)

• osobiście, podczas spotkań Klubu Dyskusyjnego.

Udział w spotkaniach Klubu jest bezpłatny.


Źródło: Fundacja Stańczyka
Data wydarzenia: 2017-10-17
Organizator:

Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka

Adres:

Sławkowska 12, 31-014 Kraków, woj. MA

Tel.:

794 257 937

E-mail:

stanczyk@stanczyk.org.pl

Www:

http://www.stanczyk.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • integracja społeczna
  • prawa obywatela
  • seniorzy