Przejdź do treści głównej

W Dzień Solidarności z Uchodźcami przyłącz się do Fundacji Ocalenie i pomóż uchodźcom i uchodźczyniom

autor(ka): Fundacja "Ocalenie"
2017-10-12, 11:33
archiwalne
Z okazji przypadającego na 15 października Dnia Solidarności z Uchodźcami Fundacja Ocalenie zachęca do przyłączenia się z do zbiórki publicznej na rzecz programu „Witaj w domu”, w ramach którego wspiera rodziny uchodźcze zagrożone bezdomnością.

Jednym z podstawowych problemów, z jakimi borykają się uchodźcy i uchodźczynie w Polsce, są trudności ze znalezieniem mieszkania w mieście, izolacja, fatalne warunki mieszkaniowe (mała przestrzeń, wilgoć, brak ogrzewania), wysokie ceny czynszu nieprzystające do ich sytuacji materialnej, dyskryminacja ze strony najemców. Nie tak powinno wyglądać “nowe życie” osób, które uciekły ze swojego kraju przed wojną i prześladowaniem.

Dlatego w dniach 15 – 22 października każda osoba może zorganizować zbiórkę w swoim miejscu pracy, szkole, wśród znajomych. Instytucje takie jak domy kultury, muzea, teatry, galerie, centra kultury czy lokale gastronomiczne również mogą dołączyć do akcji – przez zwykłą zbiórkę, ale również przez ustalenie ceny solidarnościowej na dany produkt/bilety wstępu na dany dzień. Otrzymają od Fundacji zestaw materiałów promocyjnych, oraz „puszkę” w kształcie domku.

Do akcji przyłączyły się już m.in. Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Polin, Instytut Studiów Międzykulturowych na UJ, Muzeum Etnograficzne w Łodzi. Krótki film o programie „Witaj w domu”: https://www.youtube.com/watch?v=nUyeyX69C0E&feature=youtu.be

Więcej informacji o akcji można uzyskać na wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/121223951919354/ Oraz pod mailem: O programie „Witaj w domu” dowiesz się więcej: https://ocalenie.org.pl/witajwdomu


Źródło: Fundacja "Ocalenie"
Data wydarzenia: od 2017-10-15 do 2017-10-22
Organizator:

Fundacja "Ocalenie"

Adres:

Koszykowa 24 lok. 1, 00-553 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 828 04 64

Faks:

22 828 50 54

E-mail:

fundacja@fundacjaocalenie.org.pl

Www:

http://fundacjaocalenie.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • obcokrajowcy, migranci
  • osoby bezdomne
  • polityka społeczna
  • przeciwdziałanie ubóstwu