Przejdź do treści głównej

Kraków. Pokaz spektaklu pt. "Bez słów"

autor(ka): Jan Molicki
2017-10-12, 14:02
archiwalne
Co? Pokaz spektaklu pt. "Bez słów" opartego na utworach Samuela Becketta, w wykonaniu Teatru trochę Innego. Po przedstawieniu spotkanie całego zespołu z publicznością. Gdzie? Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, ul. Krupnicza 38 (naprzeciwko budynku Teatru Groteska, ul. Skarbowa 2) Kiedy? 21 października 2017 (sobota), godzina 19.15. Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń pod adresem: teatrkrakow1@wp.pl.

Paradoksalnie, język coraz częściej staje się narzędziem nie-porozumienia. Teatr trochę Inny tworzony przez ludzi z różnymi zaburzeniami, zaprasza więc Państwa na spektakl pt. „Bez słów”, w którym nie pada ani jedno słowo. Trzy odrębne sceny oparte na utworach Samuela Becketta („Akt bez słów II”, „Akt bez słów I”, „Katastrofa”) łączą się wspólnym przesłaniem i wspólnym bohaterem. To człowiek zepchnięty na margines, z przypiętą maską inności. Popychany, ustawiany, pozbawiany możliwości osobistej wypowiedzi nie poddaje się, nie chce rezygnować z prawa do istnienia wśród nas.

Bezpieczna przestrzeń sztuki, umożliwia spotkanie z Innym bez lęków i obaw. Wygląd, język, sprawność, wykształcenie czy pozycja społeczna tracą swoje znaczenie porównawcze. Przeciwnie; oryginalność, specyficzność, a nawet różne formy braku czy niepełnosprawności stają się walorem. Ramy sceny mogą pomieścić każdą treść i każdy rodzaj ekspresji.

Po spektaklu, twórcy i terapeuci związani z Teatrem trochę Innym, zapraszają do rozmowy o Państwa emocjach i refleksjach. O tym, czy sztuka, a teatr w szczególności, może być miejscem spotkania ludzi, którzy na co dzień nie potrafią się ze sobą komunikować? Czy fikcyjny świat sceniczny może mieć pozytywny wpływ na realną rzeczywistość? Czy dzięki teatrowi Obcy może stawać się Innym, Inny – Trochę Innym, Trochę Inny – Takim Samym?

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Skrzydła - Centrum Terapii, Sztuki i Integracji
Miejsce: Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, Krupnicza 38, Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: 2017-10-21
Organizator:

Stowarzyszenie Skrzydła - Centrum Terapii, Sztuki i Integracji

Adres:

Osiedle Jagiellońskie 34 lok. 35a, 31-836 Kraków, woj. MA

Tel.:

510 150 139

Faks:

12 649 78 46

E-mail:

teatrkrakow1@wp.pl

Www:

http://www.skrzydla.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sztuka