Przejdź do treści głównej

Program "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie". Nabór wniosków trwa!

autor(ka): Nastazja Gajos
2017-10-20, 09:22
archiwalne
Planujesz pracować na własny rachunek? Jesteś osobą bezrobotną tzn. osobą, która nie jest zatrudniona oraz która nie wykonuje żadnej innej pracy zawodowej? Jeśli tak, to masz szansę starać się o pożyczkę na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, w wysokości aż do 84 tysięcy zł.

"Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" to program skierowany do absolwentów szkół średnich i studiów wyższych w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu, studentów ostatniego roku studiów wyższych I i II stopnia oraz zarejestrowanych bezrobotnych. Maksymalna wysokość pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla jednej osoby wynosi obecnie 84 413,80 zł a oprocentowanie jedynie 0,44% w skali roku. Okres spłaty wynosi 7 lat, w tym do roku karancji.

Aby skorzystać z pożyczki, na dzień składania wniosku należy spełnić następujące kryteria:

  • Działalność, którą chce sie uruchomić, powinna zostać zarejestrowana na terenie jednego z 6 województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego lub łódzkiego.
  • Zabezpieczenie pożyczki stanowi weksel in blanco oraz najczęściej poręczenie 2 osób fizycznych ( inne możliowści i szczegóły w regulaminie).
  • Pożyczka przeznaczona jest na sfinansowanie wydatków na złożenie i uruchomienie własnej działalności gospodarczej (jak np. wyposażenie, remonty, usługi oraz inne).

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć sie więcej, prosimy o kontakt z SWR, telefonicznie pod nr 32 273 26 62 lub mailowo


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Tise
Data wydarzenia: od 2017-10-20 do 2018-03-31
Organizator:

Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej

Adres:

Warszawska 28A lok. 2, 40-008 Katowice, woj. SL

Tel.:

32 273 26 65

Faks:

32 273 26 62

E-mail:

swr@swr.pl

Www:

http://www.swr.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • młodzież
  • osoby bezrobotne
  • rozwój zawodowy